Související zápas

Panthers Praha
PanthersFB Hurrican Karlovy Vary
4:5
st 21. 9. 2022 21:00 @ SH Zličín, Pohár Českého florbalu, 4. kolo
22_1640941991.jpg
2216_20220921_134313.jpg

Muže čeká superligová prověrka, v Poháru vyzvou Karlovy Vary!

Pořádnou zkoušku má před sebou mužské Áčko – to se už ve středu večer v rámci 4. kola Poháru utká se superligovým nováčkem z Karlových Varů.

Muži zatím prochází Pohárem bez zaváhání – po stoprocentní základní skupině přišla těsná výhra nad divizními Falcony a ve třetím kole pak klidný skalp Králova Dvora. Čtvrté kolo ale přinese soupeře z úplně jiných pater tuzemských soutěží – do Prahy totiž dorazí nováček nejvyšší soutěže z Karlových Varů, pro nějž to bude letos pohárová premiéra.

Stejně jako Panteři získal Hurrican v dosavadním průběhu nové sezony tři body – zatímco domácí celek si je připsal v doposud posledním odehraném utkání na půdě Benešova (10:6), Západočeši je uzmuli hned v prvním kole pardubickým Sokolům (4:3). Další dvě bitvy nicméně Karlovarští nezvládli – shodným výsledkem 2:10 nestačili jak venku na favorizované Vítkovice, tak i doba na ambiciózní Black Angels. Spraví si chuť v pohárové soutěži?

Z kádru středečního soupeře je třeba dát pozor zejména na silné individuality v útoku – týmové bodování letos prozatím vede Michal Klápa, jenž vloni táhl Vary k postupu celkem 93 kanadskými body v 39 zápasech. Nebezpečí představují i Michal Strachota s Danielem Nicklasem, kteří sice v letošní sezoně na nějaký výraznější bodový zisk také stále čekají, vloni ale spolu za zmiňovaných 39 zápasů stihli nasbírat 166 bodů. To navíc zejména druhý jmenovaný Panterům už nedávno ukázal – poslední dva vzájemné zápasy obou celků se datují do loňského turnaje Czech Open, kdy nejprve Pražané svého soka přehráli ve skupině poměrem 7:6, ve finále se pak role obrátily a zlaté medaile získali Západočeši vítězstvím 7:5. Uvidíme podobně vyrovnanou bitvu i tentokrát?

Zápas 4. kola Poháru mezi Panthers a Karlovými vary se hraje už ve středu 21. září netradičně na hale na Zličíně, úvodní buly zde bude vhozeno ve 21:00. Těšíme se na vás!

Související články

Panthers Praha