T.B.C. Králův DvůrPanthers
1:9
ne 4. 9. 2022 18:00 @ SH Králův Dvůr, Pohár Českého florbalu, 3. kolo

Muži přejeli Králův Dvůr a v Poháru znovu postupují

Třetí kolo Poháru mezi dvěma celky Národní ligy přineslo až nečekaně jasný výsledek – Panteři smetli králův Dvůr na jeho hřišti 9:1 a pohodlně postupují dál.

Už úvodní část ukázala, jak asi zápas bude probíhat. Hostující Panteři totiž zasypali domácí obranu hned patnácti střeleckými pokusy a byť Procházka dělal co mohl, na všechny z nich reagovat nedokázal – vzdorovat se mu ale podařilo i s přispěním brankové konstrukce až do startu 17. minuty, kdy jej konečně prostřelil Kšír, vedení Panthers pak o dvě minuty později znásobil Ježek.

Druhá část už byla o poznání vyrovnanější, paradoxně ale právě podobná střelecká snaha vynesla hostům daleko více tref, než jak tomu bylo za jejich jasné dominance v úvodním dějství. Kvalitní panteří produktivita totiž ze sedmi pokusů přinesla hned tři góly, a to z hole Wojnara a dvoubrankového Kölbla, přičemž Králův Dvůr uspěl pouze jedinkrát – to když Mašek snižoval na průběžných 1:4. Domácí navíc nevyužili první nabídnutou přesilovku, vyloučený Lombino se naopak hned po svém návratu blýsknul gólovou asistencí.

Nástup do třetí třetiny pozdrželi domácí dvouminutovým trestem za pozdní návrat z šaten, celkově pak byla závěrečná perioda rozkouskována daleko větším počtem vyloučení, než za celý předchozí průběh bitvy – na lavici hanby putovala nakonec hned pětice hráčů, z toho čtyři na domácí straně. Využít se podařilo přesně dva odchody, a to v samotném závěru, kdy se na trestné lavici potkali Mašek s Uhříkem a oba se museli odebrat na střídačku ještě před koncem svého trestu, o což se postarali Wojnar s Daňkem. Kromě nich se na celkovém výsledku 9:1 podílel ještě Kšír a zmiňovaný Wojnar navíc dosáhl i na hattrick, důležité zkušenosti v hostující brance pak na dvacet minut okusil Štěpán Hrubý.

Panteři tak ve třetím kole Poháru přehráli Králův Dvůr 9:1 a postupují do kola čtvrtého, kde doma vyzvou superligové Karlovy Vary!