Související zápas

Panthers Praha
PanthersFB Hurrican Karlovy Vary
4:5
st 21. 9. 2022 21:00 @ SH Zličín, Pohár Českého florbalu, 4. kolo
26_20230215_144258.png
2217_20220922_123806.jpg

Velká bitva se smolným koncem, v Poháru postupují Vary

Panteři ve 4. kole Poháru vyzvali superligové Karlovy Vary a favoritovi na Zličíně pořádně zatopili – povedlo se jim i vymazat dvoubrankovou ztrátu, díky gólu čtyři minuty před koncem ale nakonec postupuje soupeř.

Už úvod zápasu dal tušit, že se na Zličíně odehraje velmi vyrovnaná bitva – favorizované Vary si nedokázaly nad domácím výběrem držet nějakou velkou převahu a stejně jako po většinu zápasu musely naopak čelit nebezpečným panteřím výpadům, stejně jako aktivnímu napadání. Jako první si navíc vyzkoušely i oslabení, kdy při Nicklasově trestu svěřenci Jaroslava Jelínka ještě udeřit nedokázali, krátce po jeho skončení ale Wojnar vyslal do šance Vavrouška a ten domácím vystřelil vedení. Radost jim nicméně dlouho nevydržela, neboť záhy srovnal Zahraj a Buzík navíc musel vytáhnout i několik těžkých zákroků. Podobný počin se povedl i na druhé straně Ernstovi a do šaten se tak docházelo za průběžného stavu 1:1.

I ve druhé části se diváci dočkali dvou branek, spokojenější ale tentokrát byli hostující příznivci. Byť bylo dění na hřišti opět velmi vyrovnané a Panteři mimo jiné měli možnost dvou přesilovek, ze vstřelených gólů se radovaly pouze Karlovy Vary. Těm sice dlouho trvalo prostřelit skvělého Buzíka, v polovině 29. minuty ale hosty poprvé do vedení posunul Nicklas a necelých 100 vteřin před sirénou na 3:1 upravil pěknou individuální akcí Tomčo. Domácí tak mohly mrzet jak nevyužité početní výhody, tak i nastřelená branková konstrukce, jíž při svém průniku trefil aktivní Wojnar.

Třetí třetina tak slibovala skvělou podívanou a nakonec se stala i třetinou na góly nejbohatší. Už po 21 vteřinách se trefil obránce Ježek a byť na jeho snížení o dvě minuty později z velkého tlaku reagoval znovu hostující Nicklas, byli to právě Panteři, kdo v této herní části přebral střeleckou iniciativu. Jejich snahu o srovnání sice trochu odložilo vyloučení Wojnara, paradoxně právě ve vlastním oslabení ale zpoza brány zkusil své štěstí Vavroušek a jak se říká, není ranky – není branky = snížení na 3:4.

Stejný hráč pak o sedm minut později po dalším parádním sólu trefil jen Ernsta, ještě v tom samém střídání nicméně dokázali Panteři vybojovat balonek zpět a právě přes Vavrouška jej poslat Wojnarovi, který zkraje 56. minuty srovnal na 4:4. Gólům ale pro nabuzené domácí bohužel konec nebyl – jen o necelé dvě minuty později totiž nabídli Karlovým Varům volný úder, z nějž se prosadil Torna, velký závěrečný tlak a hra bez brankáře už pak druhé vytoužené srovnání nepřineslo a souboj s velkým favoritem tak pro domácí dopadl smolně – Panteři padli s Karlovými Vary 4:5 a jejich cesta Pohárem končí.

Související odkazy

Související články

Panthers Praha