Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2421_20230317_124812.jpg

Veteráni vybojovali další body

Další turnaj veteránů byl vložený do nabitého programu závěru sezony a jednalo se o odložený turnaj, který mělo pořádat družstvo Litolice ve své nové hale v Lysé nad Labem.

Bohužel hala stále není zkolaudovaná, takže nás jako náhrada čekala krásná hala Unyp Aréna na Podvinném mlýně. Jako soupeři nás měli vyzvat právě pořádající tým Litolice a pak matějská v podání legend z Tatranu. Jako obvykle nás čekaly trable s vytvářením sestavy, ale nakonec se vše podařilo a první zápas jsme mohli začít na dvě plné pětky. V týmu jsme přivítali i dva debutanty. Prvním byl na výjimku hrající a ve všech možných kategoriích se představující Ondra Bendík, druhým pak Honza Melichar. V prvním zápase nás také doplnili Kůža se Štajnem a v bráně Zeke, takže jsme si dělali zálusk na body.

Zápas začal trochu opatrně, ale soupeř byl důrazný a ujal se také vedení. My jsme ale dokázali kontrovat a skóre jsme dokázali záhy srovnat. Šance byly pak na obou stranách a nás držel skvěle chytající Zeke, jenže ještě před prvním hvizdem se soupeř dokázal prosadit a tak si do první pauzy odnášel mírné vedení. A když se dokázal prosadit zkraje druhého dějství, naše akcie rychle padaly. Navíc před koncem třetiny přehnal svou snahu při bránění Dušan a byl za to po právu odměněn. Bohužel tuto skutečnost zapomněl stolek zaznamenat. A nejenže soupeř nedokázal této výhody využít, ale my jsme v oslabení zkorigovali stav na rozdíl pouze jedné branky pouhých 13 vteřin před sirénou.

A tak bylo i v závěrečném dějství o co hrát. Bohužel soupeř po vyhrané buly šťastnou střelou z dálky opět navýšil své vedení. My jsme ale měli tentokrát morál a trpělivou hrou jsme se tlačili za vyrovnáním. Nejdříve snížil Dušan a tři minuty před koncem jsem v brejku střelou přes obránce vyrovnal já. Najednou jsme mohli pomýšlet i na vítězství (ale hlavou se nám honily i myšlenky z posledního turnaje), ale cenná by pro nás byla i remíza. Ale s tím se nechtěl smířit soupeř, ale v závěru přehnal svůj důraz a my jsme dostali výhodu přesilovky až do samotného závěru. Soupeř ale chtěl vítězství za každou cenu a tak odvolal svého gólmana a hrálo se tak 5 na 5. Ale pak ukázala svou sílu a obrovský přehled Lucka. Obrala soupeře o balón a já jsem mohl pohodlně dát vítěznou branku do prázdné kasy. Soupeř to pak ještě více než minutu zkoušel v 6, ale výborně chytající Zeke už vítězství nechtěl pustit a těsně před koncem naše vítězství zpečetil Štajn.

Na druhý zápas nás opustili Štajn s Kůžou, ale zase nás doplnil Bendy (bohužel po nemoci). Někteří se posilnili v místním bufetu, abychom byli dostatečně připraveni na kolotoč od Tatranu. Nakonec to nebylo tak hrozné, přestože soupeř byl v útoku ohromně silný. Občas jsme vystrčili růžky i my, ale soupeřův strážce branky byl proti, abychom si ze zápasu odnesli alespoň čestný úspěch, přestože k tomu nebylo v některých situacích daleko. Tatran si vytvořil pohodové vedení a pak se snažil skórovat po hezkých situacích, které se nám dařilo na poslední chvíli hasit. Musím zmínit i super gesto Milana Fridricha, který po jednom souboji s Martinem Bajerem nechal odvolat trestné střílení, které nařídil jeden ze sudích. Konečné skóre se zastavilo na stavu 0:5, což je pro nás skvělý výsledek, který nejvíce odpracoval Zeke. Musíme ale uznat, že zejména duo Fridrich – Deutch byla obrovská útočná síla.

Zisk dalších bodů nás pomalu posouvá k předposlední pozici v tabulce a tak se můžeme už těšit na další turnaj, který nás čeká hned následující víkend také v Praze.

Autor: Miloslav Mattes