Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2572_20231121_154021.jpg

Stržky si došly pro promrzlé kladenské body

V sobotu se tým Starších žákyň BLACK vydal do nedalekého Kladna na další turnaj. Již dopředu jsme pořadateli byli upozorněni, že se zápasy přesouvají do přetlakové haly, která se v zimě nedá moc vytopit, tak aby s tím děvčata počítala a pořádně se oblékla.

Děvčata si vzala termotrička s dlouhým rukávem a šla do boje prvního zápasu s týmem z Klatov. Tento soupeř nás na minulém turnaji porazil a tak jsme jim prohru chtěli vrátit, ale to asi trenéři holkám zapomněli sdělit, jelikož zápas podle toho nevypadal. Výkon byl slabý a z naší strany vlažný, možná i proto byla trenérům na lavičce opravdu zima a sundat zimní bundy pro ně byl opravdu výkon dne. Zápas tedy opět skončil lépe pro soupeřky z Klatov, které si odvezly výhru 1:4.

Druhý zápas čekal holky hned po dohrání toho prvního, kdy trenéři oznámili rozhodčím, že se začne na čas a zamířili s holkama do šatny, aby je trochu probudili a namotivovali do dalšího boje. Dle výsledku druhého zápasu by se mohlo zdát, že se to trenérům povedlo a výhra 7:1 vypadá dobře, ale potencionál týmu se neprokázal ani v tomto zápase. Holky již začaly více kombinovat a hra začala z naší strany vypadat lépe, ale víme, že holky to umí lépe jak technicky, tak kombinačně.

Do třetího zápasu jsme měli dvě hodiny čas a tak holky dostaly volno, některé šly s rodiči na oběd a některé utužovaly kolektiv v hale hrami. Po dlouhém čekání nás čekal třetí zápas proti domácímu Kladnu. Již nebylo na co šetřit síly a tak holky dostaly instrukce do tohoto klání dát vše.

Tento zápas byl z naší strany nejpovedenější, jen holky v jeho první polovině nedokázaly své šance naplno využít, když se snažily balónek za záda gólmanky dostat snad i skrz její břicho, a tak se jim podařilo vsítit jen dvakrát. O pauze dostali od nejzkušenějšího trenéra Pavla cennou radu a to takovou, že přes pupík gólmanky to opravdu nepůjde, tak aby udělaly kličku a gólmanku spíše obhazovaly. Holky pokynům nejspíše rozuměly a v druhém poločase se jim povedlo vsítit dalších pět branek, a tak domácí tým porazily vysoko 7:0.

Velké díky za tento turnaj patří rodičům, kteří po celý den holky podporovali i když se v tu chvíli třeba tolik nedařilo. Holkám pak patří pochvala za to, že i když turnaj neodehrály v nejlepším možném výkonu, tak se nevzdaly a i tak bojovaly o nejlepší možný výsledek.

Autor: Veronika Raková