Stržky BLACK ukončily sezonu účastí v prvním koši

Starší žákyně BLACK čekal na Jižním Městě poslední ligový turnaj v této sezoně. Bohužel jsme vinou zranění a nemocí museli vyrazit k zápasům ve značně okleštěné sestavě v počtu 8+1, což nám v nabitém prvním koši nehrálo úplně do karet.

Jako první soupeř se nám postavil Chodov. Úvod zápasu byl z obou stran spíše opatrný bez větších šancí a obrany obou týmů se činily. První větší šance Chodova v podobě přečíslení 2v1 se bohužel ujala a soupeř se tak po prvním poločase dostal do vedení. Druhý poločas nabídl značně větší počet gólových příležitostí, než tomu bylo v prvním dějství, ale my nedokázali využít ani ty nejvyloženější šance na rozdíl od soupeře, který ty své nekompromisně trestal a odskočil tak do vedení 3:0. Nám se sice po hezky zahrané standardní situaci povedlo snížit na rozdíl dvou gólů, ale ani závěrečná hra v šesti nám už kýžené body z tohoto zápasu nepřinesla.

Dalším soupeřem nám byly holky z Black Angels. Hned zkraje zápasu jsme museli čelit oslabení, ve kterém se nám nejdříve povedlo skórovat, ale poté bohužel i inkasovat. Zápas nabídl značně vyšší počet gólových šancí, nežli tomu bylo v předchozím duelu, a dokázali jsme se díky tomu dostat do vedení 3:1. Minutu a půl před koncem šel soupeř do rizika a hry v šesti, která se mu vyplatila - nejprve z dorážky před bránou a poté schovanou střelou z dálky dokázal stav utkání vyrovnat, a tak jsme se museli po dobře rozebraném utkání smířit s remízou 3:3.

Po zápase nás čekala delší pauza a poté bitva s Bohemkou. Prakticky po celou dobu zápasu jsme si drželi hubené vedení a i když v závěru soupeř opět zvolil hru v šesti, povedlo se nám odskočit do vedení 4:2 a navíc zbývala poslední půlminuta do konce, takže se zdálo, že budeme slavit první výhru na turnaji. Pokud se nám ale na Jižním Městě něco nepovedlo, tak to byly právě závěry zápasů a soupeř dvěma rychlými góly těsně před koncem dokázal utkání opět srovnat. Po dvou dobře rozehraných zápasech, které jsme ztratili v samotném závěru to byla rána do psychiky hráček, kdy jsme se dostali pod tlak před závěrečným klíčovým zápasem proti Startu, ve kterém jsme tak potřebovali bodovat k tomu, abychom udrželi první koš.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi unavený a utkání postrádalo tempo z předchozích zápasů. Na nás se samozřejmě také začalo projevovat i to, že holky měly v nohách tři těžké zápasy ve velmi nízkém počtu. Start se z ojedinělé příležitosti dokázal v prvním poločase dostat do vedení a tak na nás dokázal ještě zvýšit tlak. Byli jsme tak nuceni jít do rizika a hru hodně otevřít a soupeře vysoko napadat, což se zpočátku vyplatilo a podařilo se nám vyrovnat. To bylo ovšem z naší strany, co se gólového zásahu týká vše a Start dvěma slepenými zásahy dokázal opět odskočit. Nám se nepodařilo využít ani powerplay, ve kterém jsme naopak ještě obdrželi gól do prázdné brány.

Z posledního turnaje, tak odcházíme s bilancí dvou proher a dvou remíz. Nutno však podotknout, že holky na hřišti nechaly maximum a i přesto, že byly v tak nízkém počtu, tak byly všem soupeřům minimálně vyrovnaným sokem.

Tímto chci za celý realizační tým holkám poděkovat za celou sezónu, ve které udělaly obrovský kus práce, který se pak projevoval i v zápasech s těmi nejlepšími soupeři. Zároveň chci popřát všem holkám ročníku 2007, pro které to byly poslední zápasy v této kategorii, hodně štěstí ve vyšších kategoriích, ve kterých se určitě neztratí, pokud budou nadále pokračovat v takovém nasazení, jako tomu bylo letos. A samozřejmě děkujeme všem rodičům za neustálou podporu v průběhu celé sezóny.

Autor: Pavel Skazko