PanthersTroopers
9:4(6:1,0:2,3:1)
ne 21. 1. 2024 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 18. kolo

Rychlá smršť, pak nervy. Muži po přestřelce udolali Troopers

Vedoucí pozice v Národní lize zůstala Panterům i po sobotní bitvě s TROOPERS. Proti nováčkovi soutěže položili Pražané základ vítězství už v první třetině, kterou ovládli šesti góly, následnou stíhací jízdu soupeře pak utnuli povedeným závěrem.

Boj o čelo tabulky se prakticky smrskl na dva soupeře, jak Panteři, tak i dotírající Plzeň navíc mají po uplynulém víkendu jistotu, že je nemine nejhůře druhé místo po základní části. A zatímco Plzeňští si tuto pozici vybojovali těsným vítězstvím na půdě Milevska, svěřenci Patrika Míky na to šli jinak.

Proti brněnským TROOPERS, kteří před víkendem uzavírali elitní čtyřku tabulky, na nic nečekali a svého soka už v úvodní třetině zasypali nevídanou salvou gólů. Začalo to přitom nevinně, až na konci deváté minuty, kdy přečíslení dvou na jednoho zužitkoval po Kačerově pasu Škoda, o pouhých 75 sekund později pak náskok domácích znásobil pohotovou dorážkou Kšír. Hosté sice zvládli taktéž rychle odpovědět, když Buzíka překonal z mezikruží Trávníček, místo srovnání se ale černě odění dočkali spíše pořádné sprchy.

Panteři totiž zbytek úvodní části zcela ovládli a opařenému soupeři v rozmezí necelých osmi minut nasázeli čtyři branky. Kanonádu odstartovala blesková dorážka Hrubého, povedenou standardní situaci krásnou střelou zakončil Kšír, z pravé strany, kudy se to zejména v úvodní části na Bartka valilo jak při povodních, následně uspěl Martinek a na 6:1 zaokrouhlil skóre ještě před odchodem do šaten povedenou ranou Mašát, jenž zároveň nachytal soupeřova brankáře na švestkách.

Vysoké tempo a nasazení, které Pantery zdobilo v úvodní části, si nicméně bíle odění do druhé části přenesli jen zčásti. TROOPERS se sice i nadále přes dobře organizovanou obranu dostávali jen těžko, domácím zato zvlhnul střelný prach a dalších branek se nedočkali ani při velkých šancích Nového či Kšíra. Nevydařila se ani úvodní přesilová hra, naopak krátce po jejím konci přišla chyba na středu hřiště a rychlá kombinace Rubera s Voltnerem, po níž druhý jmenovaný napálil balonek přesně pod břevno. Hosty navíc korekce skóre nabudila a ještě před druhou přestávkou snížili na rozdíl tří branek, a to v přesilové hře, kdy tentokrát nad Buzíkovo rameno přesně zamířil Kramář.

Hosté stíhací jízdu nedotáhli, klid Panterům vrátili Vavroušek s Hudcem

TROOPERS tak do třetí části vstoupili s motivací přidat ještě další góly a pokusit se o obrat ve skóre. A byť i tentokrát byli většinu času pod tlakem na své polovině hřiště, povedlo se jim po necelých šesti minutách znovu korigovat – po krásné kombinaci uklízel do prázdné brány neposednou mičudu podruhé v utkání Voltner. Právě jeho zásah ale znamenal i poslední trefu hostí – ti už dalšímu domácímu tlaku nedokázali vzdorovat a nadějně vypadající stíhací jízdu do konce nedotáhli. Definitivní dva hřebíky do rakve jim v rozmezí necelých tří minut zatloukli Vavroušek s Hudcem, kteří zvýšili panteří náskok na 8:4 – zejména kombinace končící právě u Matěje Vavrouška stála za to a domácí díky ní dokonale rozložili hostující obranu.

TROOPERS v závěru nepomohla ani další přesilovka a nařízené trestné střílení, při němž na Buzíkovi ztroskotal Kramář, naopak konečnou tečku obstarali znovu Panteři a to při hostující hře bez brankáře, jíž potrestal důrazný Navrátil a stanovil tak konečné skóre na 9:4. Pražané tak nadále zůstávají na čele tabulky s dvoubodovým náskokem na druhou Plzeň, s níž se utkají v přímém souboji už za dva týdny v Rudné – ještě předtím je ale třeba zvládnout výjezd na půdu Blanska.

Autor: Tomáš Pauček