Související zápas

Panthers Praha
PanthersTroopers
9:4(6:1,0:2,3:1)
ne 21. 1. 2024 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 18. kolo
20_1640940998.jpg
2634_20240119_134657.jpg

Závěr sezony nás prověří, shodují se Kšír s Wojnarem

Závěr základní části se neúprosně blíží a Panteři mají na dosah konečné prvenství před play-off. Jak se na vyřazovací boje připravují, co vnímají jako nedostatky a v čem je výkon týmu jiný než vloni? Nejen na to odpovídali v rozhovoru Jan Kšír a Vojtěch Wojnar.

V letošní sezoně se vám zatím skvěle daří a pár kol před koncem základní části vedete tabulku o dva body. Vždy je ale prostor pro zlepšení, kde vnímáte vy nedostatky ve výkonech?

Jan Kšír: To je pravda, tabulku vedeme “pouze” o dva body. Plně věřím, že bodový náskok ještě do konce základní části navýšíme. A naše nedostatky? Nerad bych o nich mluvil, jistě je má každý tým. My o nich víme a pilně na nich pracujeme, abychom byli do play-off plně připraveni.

Vojtěch Wojnar: Určitě musíme zlepšit koncentraci během celého zápasu a hrát celých 60 minut. Další věci, které musíme zlepšit, jsou přesilovky a oslabení, kde si myslím, že pro nás budou klíčové do play-off.

Cítíte ze soupeřů větší motivaci vás porazit a vytáhnout se na lídra tabulky? Obzvlášť, když se boj o prvenství smrsknul už prakticky jen na vás a Plzeň a zejména v domácím prostředí je to tak pro vaše soky prestižnější?

Jan Kšír: Určitě ano. Žádného soupeře z této ligy nesmíme podcenit, letos je hodně vyrovnaná a jde vidět, že i celek ze spodní části tabulky může překvapit. Myslím si, že právě zmiňovaná Plzeň bude velice namotivovaná a budou rozhodovat detaily.

Vojtěch Wojnar: Ano cítíme to a je to správně, pak ten zápas má větší tempo a je kvalitnější. U některých soupeřů je to míň vidět, ale je to dost srovnatelné.

Máte nejlepší obranu v soutěži, která, jak se říká, vyhrává tituly. Vyplynulo to z nějaké změny v tréninku, nebo je příčina někde jinde?

Jan Kšír: Děkujeme za kompliment. :-) Jak se říká, nic není zadarmo. Díky dobře vedeným tréninkům na tom tvrdě pracujeme, proto to tak hraje.

Vojtěch Wojnar: Některé změny jsme provedli, ale je to ještě na začátku a je na čem pracovat, sami jsme se přesvědčili v posledním odehraném zápase v Náchodě.

V týmu vlastně nemáte žádného vyloženě bodového tahouna, který by byl takříkajíc statisticky ustřelený, naopak se do střílení gólů zapojuje celý tým a body se rozdělují mezi vícero hráčů. Jak to pomáhá v hlavě, zejména tedy při vyrovnaných zápasech, kterých už jsme letos viděli mnoho?

Jan Kšír: Je to tak a takhle by to mělo být. Florbal není sólisty a je dobře, že se umí prosadit každý z kluků. Pro každého jedince je tohle velice motivující a zřejmě to přináší i ovoce.

Vojtěch Wojnar: Pomáhá to dost, že se nemusíme spolehnout jen na jednoho spoluhráče nebo na jednu formaci, kde to můžeme vidět v lize docela často.

Čím to, že právě v těch vyrovnaných bitvách ve většině případů nakonec jazýček vah převáží na vaší stranu? Čím tomu jdete naproti?

Jan Kšír: Záleží na mnoha faktorech. Myslím si, že je to tím, že opravdu s klukama fungujeme jako celek. Dokážeme se v horších situacích “kousnout”, využít slabin soupeře, poučit se z našich chyb a dotáhnout zápas do pro nás zdárného konce.

Vojtěch Wojnar: Myslím si, že hlavním důvodem je týmovost. Dokážeme se ve vypjatých situacích semknout a dotáhnout to do vítězného konce.

Do konce základní části zbývá posledních pár zápasů, jak důležité je pro vás i co se psychiky týče udržet vedení v tabulce? Změnila se kvůli tomu nějaká vaše příprava?

Jan Kšír: Musíme zachovat chladnou hlavu a neusnout na vavřínech. Bylo by určitě dobré to první místo do play-off udržet. Naše příprava se nějak zásadně nezměnila. Ladíme detaily. Protože letos jde o hodně, sami si tuto vážnost uvědomujeme a chceme postoupit.

Vojtěch Wojnar: Důležité to je hodně hlavně kvůli výběru soupeře do play-off. Připravujeme se pořád stejně bez žádné výrazné změny, chceme vyhrávat každý zápas a dojít si pro první místo.

O víkendu vás čekají doma TROOPERS, následně jedete do Blanska a těžký čtyřboj, který začal v neděli v Náchodě, uzavřete doma proti Plzni. Berete tuhle prověrku s dalšími celky ze špičky tabulky jako vrchol základní části, nebo se na postavení svých soupeřů v tabulce snažíte nedívat?

Jan Kšír: Samozřejmě. Nevím, jak lépe se máme připravit na nadcházející vyřazovací boje, než proti těmto týmům, byť třeba já osobně na postavení soupeřů v tabulce nekoukám. Jak už jsem zmiňoval na začátku, nikoho nesmíme podcenit, vyhrát může každý. S tím musíme počítat.

Vojtěch Wojnar: Určitě je to vrchol základní části a největší příprava na play-off, ale připravujeme se zápas od zápasu. Myslím si, že to budou dost kvalitní duely a na vyřazovací boje nás připraví tak, abychom v nich byli úspěšní.

Za dveřmi už je i play-off, máte nějakého ideálního soupeře, se kterým byste se chtěli utkat ve čtvrtfinále? Čím netradičním přesvědčíte váhajícího fanouška, aby vás ještě před jeho startem přišel podpořit přímo na halu v Rudné?

Jan Kšír: Abych přiznal pravdu, tak nevím. Tohle je pro nás dost horké téma. Každý z kluků si věří na někoho jiného, takže můžu říct jen jediné - nechte se překvapit. A čím bych přesvědčil váhající fanoušky? :-) Není nad čím váhat, doražte nás podpořit a vytvořit nám skvělou atmosféru. Myslím si, že si to za tu tvrdou práci opravdu zasloužíme.

Vojtěch Wojnar: Na to je ještě brzy, nicméně samozřejmě favority nějaké máme, které si necháme pro sebe. Rád bych pozval všechny fanoušky na kvalitní útočný florbal, kde uvidí spoustu pohledných akcí a k tomu si mohou dát moc dobré občerstvení v místním bufetu. :-)

Autor: Tomáš Pauček, Andrea Nováková