23_20230911_132008.jpg
18_1640199804.png
39559_DSC_8126.jpg

PREVIEW: V akci budou všechna elitní družstva, ženy zakončí víkend Pohárem

Hodně hektický víkend pro všechna panteří družstva se blíží. Do akce se dostanou Muži A i U23, po dvou zápasech odehrají i Áčka juniorů a juniorek. Postupivší dorostenci míří do plzně, Mlži 2009 pak budou v Boleslavi hájit letošní neporazitelnost. Extraligové ženy po sobotní bitvě na půdě lídra z Vítkovic pak ještě v pondělí doma vyzvou Ostravu v rámci čtvrtfinále Poháru.

Šlágr opět v režii mužů, ženy jdou na neoblíbené soupeře

Jak už je poslední dobou skoro zvykem, šlágr kola národní ligy obstarají v tuto chvíli druzí Panteři. Ti minulý týden přetlačili v náročné bitvě mukařovskou Traverzu 6:3 a udrželi se na dostřel vedoucímu Butchisu, už v sobotu večer je nicméně čeká další těžký souboj. Do Rudné totiž přijede třetí tým tabulky z Náchoda, který v tuto chvíli ztrácí na Pražany pouhé dva body. V zádech má navíc poklidnou výhru 10:2 nad tápajícími Wizards a bude chtít Panterům vrátit zatím jediné, dva roky staré vzájemné ligové porážky. V sezoně 2019/20 se před týmem vedeným Ladislavem Hrmou musel dvakrát sklonit a zejména rudenská porážka 2:14 rozhodně nepatřila mezi ty nejpříjemnější, jak si Náchodští povedou tentokrát?

SO 19:00 | Panthers Praha - Florbal Náchod (SH ZŠ Rudná)

O den později se pak kromě Áčka dostane do hry i mužské družstvo U23. To řeší v Divizi zcela odlišné problémy, neboť má po sedmi odehraných zápasech stále na kontě pouhé tři body, které navíc získalo hned v prvním kole a od té doby si tak připsalo nelichotivou sérii šesti porážek. Nutno však podotknout, že ty většinou přišly v soubojích s týmy z lepší poloviny tabulky, nadcházející zápas se Sokolovem tak přináší nejen možnost tuto šňůru přerušit, ale zároveň se na svého nedělního soupeře dotáhnout i bodově. Uspějí Panteři poprvé od 11. září?

NE 14:30 | Panthers Praha U23 - Florbal Sokolov (SH ZŠ Rudná)

Nejdelší cestování v sezoně čeká v sobotu ženy, které vyrazí na půdu dosud neporažených Vítkovic. Ty v letošní sezoně ještě neztratily ani bod a navíc v 10 zápasech nasázely svým soupeřkám parádních 110 branek. S Panterkami navíc mají prakticky bezchybnou historickou bilanci, výběr z Radlic na jeden z nejúspěšnějších celků posledních let zatím nikdy nevyzrál. Například vloni ale parta kolem současné kapitánky Terezy Pitterlingové s velkým favoritem nejvyšší ženské soutěže dokázala dlouho držet krok a v krásném zápase padla až vinou nepovedené třetí části, podaří se #princeznám podobný výkon zopakovat i letos? 

SO 20:00 | 1. SC Vítkovice - Panthers Praha (SC Dubina)

O dva dny později, tedy v pondělí večer navíc čeká Panterky další soupeř z moravskoslezské metropole - do Rudné přijede Ostrava, která zde sehraje pro Pražanky historicky vůbec první pohárové čtvrtfinále. A v obou případech se dá mluvit o tvrdě vybojovaných postupech - zatímco domácí hráčky musely v závěru osmifinále ustát nátlak brněnských Bulldogs, Ostrava dokonce ještě čtyři minuty před jeho koncem prohrávala na půdě Třince, aby následně pár desítek sekund před sirénou v oslabení strhla vývoj utkání ve svůj prospěch. Podaří se Panterkám ještě posunout svou letošní historickou cestu pohárovou soutěží?

PO 18:00 | Panthers Praha - FBC Ostrava (SH ZŠ Rudná)

Junioři hrají poprvé venku, juniorky se vrací do Rudné

Ve své premiérové sezoně v KB lize se panteří junioři vůbec poprvé představí také na hřištích soupeřů. Sobotní bitva se úderem půl třetí rozehraje na půdě superligové Mladé Boleslavi, která na rozdíl od Pražanů odehrála zatím jen dvě utkání a v obou byla úspěšná - porazila jak Tatran, tak Black Angels, tedy týmy, s nimiž Panteři naopak těsně padli. To Liberec s oběma jmenovanými soky padl, proti druhému jmenovanému sice dokázal urvat bod za prodloužení, na střešovické půdě nicméně inkasoval hned sedmnáctkrát a v tabulce se tedy nadchází až pod výběrem Patrika Míky. Jak dopadnou letošní první vzájemné konfrontace?

SO 14:30 | Florbal MB - Panthers Praha (MSH Mladá Boleslav)
NE 14:30 | FBC Liberec - Panthers Praha (SH ZŠ Dobiášova)

Juniorky se naopak po dlouhých 49 dnech zase vrací do Rudné a to navíc se skvělou formou v zádech - Panterky vyhrály tři utkání v řadě a to včetně těch, která se vinou covidu musela odložit a odehrát až v uplynulých pracovních dnech. Díky tomu se budoucí #princezny v tabulce posunuly na osmé místo, se šestibodovou ztrátou na vedoucí Vítkovice. Své umístění navíc mohou ještě o něco zlepšit a ztrátu stáhnout. Bojovat totiž budou se Spartou a Světlou nad Sázavou, tedy týmy, které dohromady zatím nasbíraly pouhé tři body. S prvním jmenovaným se navíc Panterky utkaly na letním Salming Cupu, kde pražského rivala přehrály výsledkem 5:2.

SO 16:15 | Panthers Praha - Sparta Praha (SH ZŠ Rudná)
NE 17:00 | Panthers Praha - Světlá n. Sázavou (SH ZŠ Rudná)

Dorostenci po minulém povedeném kole, v němž rozstříleli oba své soupeře a zaslouženě postoupili, odcestují na dobře známou halu Lokomotiva v Plzni, kde probíhají i tradiční panteří soustředění. A paradoxně si i ve vyšším koši zopakují souboj s Kladnem, jemuž před dvěma týdny nasázeli 17 gólů, zápas předtím se však radoval soupeř. Ještě předtím ale nastoupí proti domácí Plzni, s níž se Panteři utkali právě na zmiňovaném soustředění a ze hřiště tehdy odcházeli jako vítězové. Jak to bude tentokrát?

NE 13:45 | Panthers Praha - Slavia Plzeň (MSH Plzeň)
NE 16:45 | Panthers Praha - Kanonýři Kladno (MSH Plzeň)

"Klokaní" turnaj přípravky, Mlži 09 hájí neporazitelnost

Jedinými dvěma dalšími dospělými družstvy, které se o nadcházejícím víkendu ukáže na ligových hřištích, jsou veteráni a také mužské Déčko. To zatím odehrálo pouhé dva zápasy a spokojeno po nich být rozhodně nemůže, neboť ani jeden z nich nedotáhlo do vítězného konce a bez bodu se tak krčí až na posledním místě tabulky. I tentokrát zůstanou Panteři na domácí půdě v Radlicích, kde nejprve vyzvou v tuto chvíli čtvrté Ježky z Rožmitálu, aby následně poměřili síly s partnerskými Alieny. Budou toho první body?

Veteráni mají také co napravovat, ve své první sezoně v této soutěži zatím získali pouze bod za remízu, ve většině ostatních duelů pak hráli spíše druhé housle a museli se smířit s vysokými porážkami. Kromě brzkého vstávání a cesty až do dalekých Lovosic se navíc musí popasovat znovu s týmy z vyšších pater tabulky, o body je tentokrát budou chtít právě domácí Lovosice a také tým Lisboa 99.

Po nedávné kanonádě se pak ve vyšším koši představí Stržky BLACK a prostředí si užijí více než důstojné. Turnaj totiž odehrají na hlavní hale pořádající Sparty, tedy v samotné UNYP Areně, kde kromě domácího družstva vyzvou ještě dva další těžké soupeře - kunratický Start98 a Nové Strašecí, s nímž Panterky prohrály v prvním zápase sezony 3:4. Povede se jim na superligové hale tuto porážku svému soupeři oplatit?

V akci budou zároveň i všechna tři družstva mladších žáků. Parta označená jako 2009 se po měsíci (letos naposledy) vrací do Mladé Boleslavi, kde před čtyřmi týdny s bilancí tří výher a jedné remízy celý turnaj ovládla. A protože bez porážky propluli Panteři i domácími bitvami na Radlicích, mohou kromě zlatého hattricku zaútočit také na prodloužení neporazitelnosti, jenž v tuto chvíli čítá už sedm zápasů v řadě. Zvládnou to v těžkém rozpise, který jim los připravil? Právě na domácí hale se pak představí jejich kolegové z družstva 2010, kteří zatím marně čekají na vytoužený postup - ten jim v uplynulých dvou turnajích vždy o chloupek unikl a po dvou výjezdech daleko za Prahu tak mají konečně šanci se ukázat fanouškům i na radlickém hřišti. Přinese jim dobře známý povrch úspěch?

Právě za Prahu, dokonce až do Příbrami, odcestuje družstvo 2011 složené z mixu elévů a mladších žáků, jenž podobně jako 2010 na první místo ve skupině a tím pádem postup do vyššího koše stále čeká. Kromě domácího týmu, jemuž Panteři v posledních dvou zápasech nasázeli dvaadvacet branek, je pak tentokrát čeká ještě Rakovník, Mělník a Černošice.

Představí se také nejmenší zástupci obou složek - tu ženskou budou reprezentovat elévky v Exe Sport Areně, které změří síly s Dvojkou Praha, Startem, Spartou a také Bohemians. Právě zelenobílý soupeř bude hlavní náplní turnaje přípravky, která odstartuje svůj turnaj soubojem s Vosami, aby následně vyzvala hned tři "klokaní" výběry - zelený, bílý a DDM Prahu 7. Přejeme hodně zdaru!