Srdnatý výkon na Vítkovice nakonec nestačil

Skvělý florbal a spoustu šancí bylo možné vidět v neděli odpoledne na domácí hale v Rudné. Panterky v souboji s lídrem tabulky z Vítkovic na hřišti nechaly doslova všechno a dlouho držely s velkým favoritem výsledkově krok, ve třetí třetině nicméně bohužel nevyužily své šance a i přes parádní výkon nakonec neberou ani bod a musí přijmout porážku 4:6.

Úvod utkání byl dost možná tím nejbláznivějším, co se v Rudné letos odehrálo. Ačkoliv favorit z Vítkovic nastoupil na Panterky jako velká voda, domácí hráčky rozhodně nechtěly dát svou kůži zadarmo a fyzicky náročnému tempu soupeře se dokázaly přizpůsobit a naopak samy hrozily z pravidelných brejků. Ty navíc byly podstatně nebezpečnější než o den předtím v Olomouci a hned ten první slavil úspěch – Zittová si na pravém mantinelu udělala místo a krosovou přihrávkou našla Dominiku Tůmovou, jenž i s velkou dávkou štěstí dokázala procpat balonek za zmatenou Karasovou.

Panteří vedení nicméně nevydrželo příliš dlouho. Podobným způsobem jen o minutu a půl později našla Buczek volnou Barboru Huskovou, která Horňákovou nachytala střelou mezi betony. Srovnat mohla v přečíslení Žbánková, radovala se nicméně na opačné straně Sára Seevaldová, proti jejíž luxusní ráně z otočky neměla Horňáková žádnou šanci zasáhnout. Střelecké hody nicméně pokračovaly a zkraje osmé minuty bylo znovu srovnáno, když nepovedená střela Lucie Retové překvapila Karasovou natolik, že míček doskákal až na její záda.

Skvělý florbal se hrál i ve zbytku první třetiny. Hned po vyrovnávacím gólu mohla další trefu domácích přidat Valešová, jenž z úniku těsně minula pravý horní růžek branky. A tak se znovu radovaly Vítkovice a opět to bylo i s trochou štěstí, neboť nahrávku na Michaelu Kubečkovou jen o malý kousek nevypíchla Novotná a díky tomu se hostující kanonýrka mohla trefit přesně do víka. Jenže vzápětí bylo znovu srovnáno – Horňáková parádním výhozem našla unikající Anežku Slanou a domácí kapitánka si v zakončení poradila mazácky – kličku backhandem zakončila do prázdné klece takzvaně jednoruč.

Až poté se hra konečně trochu uklidnila a přítomní pořadatelé mohli přestat otáčet hlavou jako při ping-pongové partii. Panterky přežily vyloučení Retové a samy mohly po dobré práci Havlíkové skórovat, stejně jako na druhé straně v případě Šponiarové a Hägg ale její akce neskončila úspěchem. Velkou šanci pak v 25. minutě zahodila Husková, když z nařízeného trestného střílení orazítkovala pouze tyč.

Naději na body utnula chyba v obraně

To jí mohlo mrzet jen o tři minuty později – Retová skvělým lobem skrz brankoviště našla osamocenou Anežku Slanou a ta ze vzduchu uklidila kotouč do odkryté klece. Ačkoliv dokázaly Vítkovice o chvíli později srovnat zásluhou Liny Hägg, stále skvělá a defenzivně dobře organizovaná hra domácích dávala naději, že by Panterky mohly proti velkému favoritovi pomýšlet i na nějaký ten bod – jejich snahu mohutně podporovala i Kristýna Horňáková, která se zejména na konci druhé a v průběhu třetí třetiny rozchytala do parádní formy.

Jenže ani ona nedokázala zabránit velké chybě v obraně právě zkraje třetí části. Pitterlingové totiž při kličce skrz střed hřiště sjel balonek a nabídla jej tak Sáře Seevaldové, jenž z bezprostřední blízkosti dokázala rozvlnit síťku domácí klece. Další trefu však aktivní Vítkovice ne a ne přidat a mrzet je to mohlo hned dvakrát – nejprve po závaru před hostující klecí nedokázala Slaná protlačit míček až za čáru, pár minut před koncem pak kros Zittové napálila Retová z první těsně vedle volného místa v brance. Na hru v šesti bez brankáře ale Panterky čas nenašly – jejich otevřenější styl hry měl při snaze o vyrovnání opačný efekt a v jednu chvíli se před Horňákovou zjevily hned tři hráčky Vítkovic, přičemž Alžběta Ďuríková dokázala tuto neplánovanou početní výhodu využít a přidat definitivní pojistku. Děvčata z Radlic tak i přes výborný výkon nedokázala ze zápasu s papírovým favoritem vydolovat ani bod a padla 4:6.

.

Panthers Praha – 1. SC Vítkovice 4:6 (3:3, 1:1, 0:2)  online | záznam | foto

Střely na branku: 18:39
Nejlepší hráčky: Lucie Retová – Alžběta Ďuríková