24_20230911_132022.jpg
21_1640941393.png
40047_DSC_2185-1.jpg

Přejeme vše dobré do roku 2022!

Turbulentní a nejistý kalendářní rok 2021 odpočítává své poslední chvilky a brzy se přehoupne do snad už tentokrát klidnějšího a veselejšího roku 2022. Ještě než vám popřejeme, ať se vám v něm daří sportovně i osobně lépe než v tom předcházejícím, dovolte nám se ještě naposledy ohlédnout za tím hezkým, co uplynulých 365 dní přineslo jak jednotlivým našim členům, tak i celému klubu!

Nebudou to ale vzpomínky pouze na to pěkné, co nás potkalo přímo na hřišti. Už samotný start letopočtu 2021 totiž byl ze sportovního hlediska velmi smutným obdobím a nejen ti nejmenší si museli vytrpět nepěkných několik měsíců, při nichž měli prakticky zakázáno se hýbat. Jediným světlým bodem v této ještě nedávno nemyslitelné době se tak stala na výjimku fungující ženská extraliga a s ní spojené streamované vysílání, které v našem případě zažilo doslova raketový vzestup - ze služby, která patřila v panteřím podání mezi ty objektivně nejméně spolehlivé v celé soutěži se během chvíle stala naopak ta téměř nejvyhledávanější, a to zejména díky skvělým komentátorům a také Studiu Panthers.

Jeho bohatý program zapříčinil to, že prudce stoupl počet fanoušků, kteří si domácí zápasy Panterek naladili na svých přijímačích - průměrně jich bylo kolem čtyř stovek, samotný divácký dosah (tedy počet shlédnutí včetně těch, kteří se na konkrétním přenosu zdrželi jen chvíli či obnovili stránku) dokonce dvakrát přeskočil magickou tisícovku! A byť je při otevřených tribunách už dosah streamů logicky menší, podobný servis chystáme i na letošní jarní část soutěže, která začíná už nedělní bitvou s Vítkovicemi!

A byť bitva s druhým moravskoslezským zástupcem v nejvyšší soutěži loni znamenala brzký konec ve čtvrtfinále play-off, Panterky si i tak mohly odškrtnout další povedený kousek. Základní část totiž skončily na pátém místě tabulky se ziskem 38 bodů, což znamenalo přepsání historického rekordu jak v počtu vybojovaných bodů (dosavadní maximum bylo 32 bodů v sezoně 2017/18), tak i právě v konečném umístění, které se od zmiňované sezony 17/18 zlepšilo o jednu příčku!

Ani uzávěra ale nemohla trvat věčně a s tím, jak se začalo rozjasňovat netradičně nepříjemné počasí, se dočkali i malí a velcí florbalisté a florbalistky. Právě ti nejmenší si pak jako první střihli i neoficiální turnaj, pořádaný v hodně netradičních kulisách otevřeného hřiště na střeše obchodního centra Šestka. Panteří elévové tam zcela ovládli dopolední program Tatran Cupu, v žádném svém utkání nenašli přemožitele a slavili tak první zlaté medaile po konci karantény! Druhý tým navíc o pár hodin později skončil na bronzové pozici, stejně jako den poté mladší žáci. A tím nálož medailí teprve začínala...

Další placka do panteří sbírky totiž přiletěla už o měsíc později na tradičním turnaji v Brně. Ačkoliv aspirantů "na bednu" bylo tradičně nemálo a cesta až za vytouženou medailí byla dlouhá a trnitá, starším žákům se to povedlo na výbornou - parádní z panteří strany bylo zejména semifinále a finále, v nichž si poradili se Spartou a domácími Bulldogs a vůbec poprvé tak v Brně dostali jméno našeho klubu na ten nejcennější pohár!

A byť se na dalším letním turnaji, tedy Prague Games výsledkově už tolik nedařilo, stejně bylo o čem mluvit - řady družstva starších žákyň totiž rozšířila hodně netradiční posila, tedy desetiletá švýcarka Jill Martinjas, běžně hájící barvy týmu Unihockey Youngsharks Port. A byť to nakonec Panterkám neklaplo a vytoužená placka zůstala mimo jejich dosah, bylo to vůbec poprvé, co se v jejich řadách proháněla hráčka ze země s helvétským křížem ve znaku.

Další vyloženě sportovní radost ale přišla záhy, a to o pár týdnů později na turnaji Czech Open. Sedm družstev, z nichž se, jak už je na letních turnajích prakticky zvykem, dvě mužská potkala při své cestě vyřazovacími boji, bojovalo v nabité konkurenci tuzemských a zahraničních soupeřů. A nejvíc se nakonec dařilo elitním mužům, kteří se poprvé představili v kategorii PRO, kde se utkali s výběry převážně z Národní a 1. ligy a bylo z toho nakonec nečekané a o to cennější stříbro! Finále přitom Panteři sehráli se silnými Karlovými Vary, jimž podlehli 5:7 a ukázali, že se s nimi do nadcházejícího ligového ročníku musí počítat. Cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje si navíc odnesl Jaroslav Petrák!

Hlad po úspěchu ale neutuchal a hned zkraje září po nepříliš veselém Salming Cupu jeden takový přišel - postaral se o něj omlazený výběr starších žáků, který na Tatran Cupu v žádném z těžkých zápasů nenašel přemožitele, hned několikrát porazil domácí výběr, dokráčel třeba i přes bývalé spoluhráče až do finále a z generálky na ligu si tak odnesl zlaté medaile

Právě start sezony byl pro mnohá družstva hektický, nejvíc pak asi pro elitní výběr juniorů. Ten se i díky kontroverznímu pravidlu o nasazování hráčů ročníku 2002, kteří by za normálních okolností už proháněli soupeře v dospělých soutěžích, vrhl do kvalifikace o nejvyšší CE ligu, která Panterům loni vinou pandemie doslova protekla mezi prsty. V kvalifikační skupině s reprezentanty nabitým Tatranem a nevyzpytatelnými celky Milevska a Budějovic sice Panteři hned třikrát zaváhali, následnou baráž ale s brněnskými Bulldogs zvládli na jedničku a poprvé v klubové historii tak postoupili do nejvyšší juniorské soutěže.

Úspěch to v této kategorii navíc nebyl jediný. Kromě toho týmového, jenž jsme zmínili o pár řádků výš, mohli Panteři zaznamenat ještě jeden individuální - postaral se o něj Jaroslav Petrák, který se prosadil do nominace juniorské reprezentace, se kterou absolvoval mimo klasických tréninků také plzeňský turnaj Euro Floorball Tour, kde mladý český výběr přemohl Švýcary a po vyrovnaném průběhu následně padl se Švédy a Finy. Bylo to navíc vůbec poprvé, co se v reprezentačním dresu přestavil nějaký Panter!

A co se povedlo ve zbytku kalendářního roku? Podzim patřil dlouhodobým soutěžím a v mládeži postupnému dobývání těch nejvyšších košů, což se povedlo kromě starších žáků také jejich stejně starým dívčím kolegyním a dorostencům, mladší žáci tu nejvyšší metu navíc už třikrát ovládli. Junioři a juniorky se v nevyšší tuzemské soutěži pohybují na pomezí osmé a deváté příčky, nad hranicí postupu do play-off jsou v tuto chvíli i extraligové ženy, elitní muži pak nahání na čele tabulky Národní ligy Butchis. Díky povedenému náboru jsme navíc nedávno mohli poprvé do akce vyslat hned dvě družstva elévů!

A protože končit se má hezky, nemůžeme nezmínit také nejnovější přírůstek do panteří rodiny, který se poprvé představil na předvánočním Panthers Cupu. Narodil se nám totiž vůbec první klubový maskot, jenž našim nejmenším zpříjemnil čas strávený na turnaji a bude ho možné na klubových akcích vídat i nadále, nejbližším termínem je bitva Mužů A právě se zmiňovaným Butchisem, která je na programu v neděli 9. ledna. Panter navíc stále hledá své jméno, takže už za týden v Rudné mu ho můžete pomoci najít i vy!

Nejen jemu, ale i všem našim členům, přátelům, podporovatelům a ostatním přejeme co nejklidnější vstup do nového kalendářního roku 2022, který snad přinese více radosti a stability, než ten uplynulý. Ať se vám v něm daří!