Novoroční představení stržek

Dva zcela odlišné vývoje přinesly turnaje stržek – zatímco družstvu BLACK se nedařilo, WHITE poprvé v sezoně porazily všechny soupeřky a připsaly si zasloužené prvenství!

BLACK odchází s prázdnou

První turnaj letošního roku mají za sebou i Starší žákyně BLACK ,které v neděli vyrazily do Rudné.

První zápas jsme odehrály proti Tigers ze Startu. Šly jsme do něj s tím, že budeme střílet a zároveň se vracet zpátky obrany a pomáhat naší gólmance. Obrannou část se nám dařilo až do 8. minuty plnit na jedničku, ale pak se bohužel soupeři podařilo dvakrát rychle za sebou skórovat. Díky naší nízké produktivitě a zmatcích v obraně jsme do druhé poloviny nastupovaly za stavu 0:3. V druhé polovině jsme se začaly více tlačit do brány, kde jsme měly i daleko více střeleckých šancí, jež ale bohužel gól nepřinesly a tak jsme si z prvního zápasu odnesly prohru 0:3.

Přišel druhý a poslední zápas dne, kde nás čekala Dvojka Praha. Holky do zápasu vstoupily s cílem zlepšit střelbu na bránu a první poločas vyhrály 1:0, cíl byl tedy splněn. Ve druhém poločase jsme obdržely branku hned v první minutě a tak byl stav vyrovnaný, dlouhou dobu se pak hra přelévala ze strany na stranu. Dvojce se podařilo proměnit jednu z jejich střel a po chvilce přidaly pár dalších. Bohužel se nám soupeře nepovedlo porazit a jsme bez bodů, ale odnášíme si mnoho zkušeností, které určitě využijeme v následujících turnajích, na které se už teď těšíme.

Autor: Šárka Hromková

Stržky WHITE ovládly celý turnaj

V sobotu 14. ledna čekal Starší žákyně WHITE první letošní turnaj. Všechny tři zápasy přinesly gólové hody a holky si připsaly krásných 33 vstřelených branek.

První zápas nás čekala děvčata z Příbrami. Ze začátku vypadaly výkony unaveně, ale po pár vstřelených brankách zápas nabral obrátky. Šance byly na obou stranách a o góly nebylo nouze. Postupně jsme si vytvořily pohodlný náskok, který se ale Příbrami podařil snížit. I přes nátlak v poslední minutě holky zachovaly klid a podařilo se nám i skórovat a tak jsme si z prvního zápasu odnesly výhru 8:6.

Ve druhém utkání jsme se utkaly s Kutnou Horou, tahle bitva byla od začátku pod naší kontrolou a hrálo se převážně na soupeřově polovině. Už od začátku navíc holky hrály s klidnou hlavou, snažily se si přihrávat a z toho zakončovat. Zápas vyhráváme vysoko 11:3 a bereme 3 body.

Třetí zápas nám přinesl lídra tabulky - Tatran Střešovice který byl do tohoto turnaje neporaženým týmem. Do zápasu holky vstoupily rychle a už ze začátku si zařídily brankový náskok, který jim pomohl získat sebevědomí do zbytku zápasu. I díky skvělému výkonu brankářky Tatran nedokázal proměnit velikou spoustu šancí které měl a holky se tak staly šťastnějším týmem s výhrou 14:8.

Z celého turnaje Panterky odchází s devíti body, úsměvem na tváři a hlavně se skvělými zkušenostmi.

Autor: Kateřina Macounová