Související zápas

Panthers Praha
PanthersFbC Plzeň
4:6(1:1,2:1,1:4)
út 22. 3. 2022 19:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 5. kolo
23_20230911_132008.jpg
2135_20220321_212913.jpg

Nervozita z vyřazení nebyla, večer ze sebe vydáme maximum, slibuje Lukáš Pokorný

Patří k základním stavebním kamenům panteřích mužů, v letošní sezoně vynechal dohromady pouhé tři zápasy. A před tím nejdůležitějším slibuje útočník Lukáš Pokorný jediné – i semifinále Panteři dotáhnou do vítězného konce!

Lukáši, sérii jste po dalším vyrovnaném víkendu vrátili zpátky do Rudné, jak oba zápasy v Plzni hodnotíš ze svého pohledu?

Veškeré zápasy jsou převážně o tom, kolik uděláme chyb a co soupeři nabídneme, u Plzně to pak jsou především standardní situace a přesilové hry. Občas se toho sejde až příliš mnoho a na vítězství to nestačí. To byl přesně sobotní zápas, kdy Plzeň dala dva góly ze standardky, další pak přidala v přesilové hře a završila to brankou při naší hře v šesti.  No, a vlastně ve stejném duchu byl i ten nedělní zápas, s menším detailem.. našeho VÍTĚZSTVÍÍÍÍÍ!

Největší rozdíl mezi oběma zápasy byl pak v nastavení na zápas. Věděli jsme, že v neděli to musíme za každou cenu urvat a od toho se odvíjelo naše nasazení a přístup k utkání, které bylo o poznání větší než v předešlém zápase.

V sobotu jste nezvládli vstup do utkání a nakonec domácí náskok nedotáhli, naopak v neděli jste začali skvěle a naprostou většinu času nad Plzní vedli, v čem jste udělali přes noc největší změny?

Jak už jsem předepsal, tak určitě v nasazení. Plzeň v celé sérii hraje převážně na dvě pětky a do sobotního zápasu dali mnoho sil, které jim pak chyběly v tom nedělním, takže jsme věděli, že když budeme hrát svůj florbal a začneme od začátku takříkajíc pěkně od podlahy, tak je porazíme a srovnáme stav série.

Nebylo to čtvrté semifinále i o nervech z možného konce sezony? Přeci jen by porážka znamenala vyřazení…

Ne, určitě nebylo.

Ty sám jsi skóroval v přesilové hře, hned tři zásahy z šesti pak přišly v nerovnovážném počtu hráčů na ploše. Kladli jste na jejich trénink před vyřazovacími boji větší důraz, nebo to podle Tebe spíš vyplynulo ze hry?

Vyloženě jsme na přesilovou hru důraz nekladli a většinou ty branky vyplývají ze hry. Akorát víme, jak je Plzeň v oslabení postavena a jak to zhruba hrají, takže s jistými možnostmi počítáme.

Teď se vracíte do Rudné, kde jste zvládli tři ze čtyř letošních zápasů play-off, zatímco venku přišel pouze jediný úspěch. V čem spočívá to domácí kouzlo?

Tak to menší kouzlo spočívá v tom, že už tu nějaký ten pátek hrajeme, takže jsme si za tu dobu dokázali zvyknout, především pak na povrch. To velké kouzlo pak samozřejmě v atmosféře, kterou dokáží naši skvělí fanoušci vytvořit, a vždy jsou nedílnou součástí motoru, který nás žene dopředu. Nesmírně si toho vážíme a DĚKUJEME.

Bude to pro vás už desátý díl letošního play-off, nekupí se z těch dvou náročných sérií únava? Celou tu zápasovou porci jste zvládli v pouhých 25 dnech, navíc Plzeň odehrála o dvě utkání méně, může i tohle promluvit do vývoje úterního utkání?

Z mého pohledu únavu necítím, byť v našich řadách je pár kluků, co mají nějakou tu bolístku a vídám i spoustu tejpů na různých částech jejich těl. Ale není to nic, co by jim bránilo nastoupit do zápasu a  vydat ze sebe maximum. Ve všech předchozích zápasech jsme to odehráli téměř ve třech lajnách, takže těch sil by mělo být ještě hodně. Můžeme se opřít i o to, že máme dost široký kádr, takže i náhradníci mohou bez problémů naskočit do kterékoliv lajny. Řekl bych, že ty dvě utkání navíc nehrají absolutně žádnou roli a vydáme ze sebe vše, abychom to dotáhli do vítězného konce.

Večer vás čeká rozhodující bitva semifinále a byť se očekává opět vysoká a hlasitá návštěva, mnoho fanoušků ještě může váhat s účastí. Co bys jim a vlastně i těm již rozhodnutým a nachystaným na cestu vzkázal?

No těm nerozhodnutým, ať moc neváhají a vyjedou co nejdříve, aby nemuseli parkovat až někde v Chrášťanech. Zbytku pak hlasivky a nějaké to občerstvení – bude to jízda, tak ať nevypadnou z tempa. Budeme se na Vás těšit!!!