PanthersFbC Plzeň
4:6(1:1,2:1,1:4)
út 22. 3. 2022 19:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 5. kolo

Finálový sen se rozplynul, muži padli po příliš krutém závěru

Panteří sen o finále a první lize se nenaplní. Muži doma v rozhodujícím semifinále proti Plzni ještě necelých šest minut před koncem vedli, vyrovnání a následný vítězný gól jen 35 vteřin před sirénou jim ale vystavil hodně hořkou stopku a vyřadil je tak z letošního play-off.

Do rudenské haly dorazilo v úterý večer skvělých 188 fanoušků a od začátku hnalo oba své celky vpřed. Před skvělou atmosférou se hrál opatrný florbal, kde většina šancí přišla spíše po drobných chybách v rozehrávce či kombinaci, než po povedených akcích. Po úvodní plzeňské převaze se do mírného tlaku a většího držení balonku začali dostávat Panteři, kteří měli k dispozici i úvodní přesilovku, tvrdý zákrok Brabce ale zůstal gólově nepotrestán.

Naopak se necelou minutu a půl před pauzou jako první prosadila Plzeň, když se po několika odrazech dostal balonek k nekrytému Mrvíkovi a ten z mezikruží překonal Hrušku. Jenže pokud tohle chtěli hosté označovat jako gól do šatny, jen těžko se mohli smířit s tou úplně poslední akcí úvodní třetiny – po jejich vlastní nepovedené rozehrávce v útočném rohu se míček přes Vavrouška a Kočandrleho dostal až k unikajícímu Petrákovi, který v čase 19:46 srovnal z obtížné pozice ránou do šibenice.

Druhá třetina už byla více v režii domácích. Ti sice znovu jako první inkasovali a stalo se tak v oslabení zkraje 26. minuty, po většinu času ale svého soupeře tlačili a dovolili mu hrozit jen z občasných brejků. Logickým vyústěním tak byly dva góly Kočandrleho doplněné dvěma asistencemi jeho dvorního nahrávače Petráka, kteří společně v rozmezí pěti minut otočili skóre ve prospěch Panthers – nejprve první jmenovaný propasíroval touš za Bezděka i s trochou toho štěstí, podruhé pak měl při chybě bránícího hráče a dobře vyřešeném brejku dvou na jednoho před prázdnou brankou poměrně jednoduchou práci.

Panteři měli i další šance, žádná další si ale cestu za Bezděkova záda prozatím nenašla. I Plzeň několikrát nebezpečně vystrčila růžky a když už na to přišlo, musel se Hruška pořádně ohánět – většina střel byla velmi nebezpečných a domácí šestatřicítka si svými důležitými zákroky vysloužila zasloužené ovace napěchovaných tribun.

Petrákova trefa nestačila, Plzeň zmrazila Rudnou 35 sekund před koncem

Na Brabcovu ránu z mezikruží, kde hostujícího útočníka nechali červeně odění opět trestuhodně nehlídaného, ale byl krátký i on a zkraje závěrečné periody tak bylo znovu vyrovnáno. Vysoké tempo a obrovské nasazení obou celků dostalo tribuny do varu a místy nebylo slyšet vlastního slova, odhodlání početného domácího kotle pak přiživilo i přežité oslabení po faulu Lombina. Po něm sice Plzeň zůstala v mírném tlaku, který korunovala například nevybíravým zákrokem na Hrušku, domácí odveta za faul na brankáře se ale podařila náramně – zkraje 51. minuty se ba půlce hřiště odrazil balonek Petrákovi přímo do hokejky a juniorský reprezentant nechytatelnou pumelicí nejen, že všechny přítomné zvedl ze sedaček, ale navíc díky ní šli Panteři znovu do vedení.

To mohlo být navíc dvojnásobné a dost možná i rozhodující jen o čtyři minuty později. Lombino byl v úniku faulován a k nařízenému trestnému střílení se postavil v té chvíli již dvougólový Petrák, který si položil Bezděka, v rozhodující chvíli ale hostující gólman vyrazil jeho střelu nad bránu a udržel tím pádem plzeňské akcie v rozumném kurzu. Ty navíc ještě posílily poté, co přečíslení dvou na jednoho zužitkoval Kuneš a srovnal tak na 4:4.

Šancí vzhledem k důležitosti utkání v závěru logicky ubylo a oba celky se soustředily spíše na držení míčku, zápas tak pozvolnými kroky spěl do vyvrcholení v prodloužení. Když už to ale vypadalo, že diváci opravdu v Rudné uvidí podruhé v sérii nastavení, přišel ledový šok na jedné a obrovská radost na druhé straně. Hosté totiž dokázali vystihnout domácí kombinaci na útočné polovině a přes Horažďovského dostali balonek na Němečka, který pouhých 35 sekund před koncem odpálil nálož euforie v řadách jak svého týmu, tak plzeňských fanoušků.

Panteři ještě zkusili reagovat timeoutem a hrou bez brankáře, která jim však přinesla pouze jednu střelu na bránu a naopak v ní nakonec sami inkasovali, když dvě vteřiny před koncem pečetil plzeňské vítězství Zábran.

Panthers se tak finálový a prvoligový sen nesplní, doma s Plzní v rozhodujícím utkání semifinále padli 4:6 a sezona pro ně končí krutým třetím místem.