PardubicePanthers
3:2(1:2,1:0,1:0)
st 28. 9. 2022 17:00 @ SH Dašická Pardubice, CE soutěž juniorů, 2. kolo

Junioři ubránili těsný náskok a postupují do nejvyšší soutěže!

Cíl splněn. Junioři po vyhraném úvodu baráže sice druhý zápas ztratili, na půdě Pardubic ale padli jen jednobrankovým rozdílem a slaví tím pádem postup do CE ligy!

Celý zápas se, až na jeho závěr, nesl v hodně vyrovnaném a opatrném duchu. Domácí Sokoli věděli, že k postupu mezi tuzemskou elitu musí porazit Pantery celkově alespoň o tři góly a jako první si i připsali úvodní střelecké pokusy, do vedení šli nicméně hosté, kteří využili pardubického zaváhání a Matějku prostřelil Urban. Hned po 17 vteřinách sice bylo srovnáno zásluhou Machatého, žádné další šance ale červení využít nedokázali a naopak v závěru třetiny pořádali u své branky den otevřených dveří – tři šance ještě Pražané spálili, po krásné kombinaci ale černobílým dresům vrátil vedení Ježek.

Podobně jako v úterý ale start do druhé třetiny znamenal smazání panteřího náskoku, Pardubicím se to navíc tentokrát povedlo už po sedmi vteřinách. Hosté následně odmítli skórovat ve své jediné přesilové hře, což zdárně napodobili i Sokoli na konci druhé dvacetiminutovky. Ta jinak příliš florbalové krásy nepobrala, hrálo se hodně do těla a ve středním pásmu, oba brankáři pak museli být v o to větší permanenci, když se z této fáze hry vyřítil některý ze soupeřů do vyložené šance.

Podobně to vypadalo i ve třetí části, kdy už bylo znát, že se Panteři čím dál více uchylují k tomu nedostat zbytečný gól a postupový výsledek udržet. Za vše mluví například fakt, že první střela na Šablera přišla až po sedmi minutách, celkově se pak, stejně jako o periodu předtím, oba brankáři museli dohromady předvést pouze osmkrát. Hostům se navíc často dařilo držet míček na hokejkách a domácím ho nepůjčovat, čímž jim krátili už tak nepříliš dlouhý čas ke skórování.

Toho se Pardubice ale přeci jen dočkaly, stalo se tak při jejich hře bez brankáře v samém závěru 58. minuty. Pro hostující hráče, trenéry a fanoušky to pak pravděpodobně byly nejdelší dvě minuty v životě, hostující obrana nicméně obstála a byť výsledek 2:3 znamená prohru, v celkovém zúčtování byli Panteři o gól šťastnější a podruhé v řadě (a klubové historii) postupují do CE ligy!