PanthersPardubice
5:3(2:0,3:2,0:1)
út 27. 9. 2022 20:00 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 1. kolo

První krok splněn, junioři jdou do odvety s náskokem

Úvodní zápas baráže mezi Panthers a Pardubicemi domácí zvládli – v Rudné svého soka dokázali přehrát 5:3 a do zítřejší odvety tak jdou s dvougólovým náskokem!

V úvodu prvního barážového utkání byla znát velká opatrnost a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu – zejména u mladého panteřího výběru byla občas znát i nervozita, která se promítala do hry v podobě jednoduchých ztrát a nepovedených rozehrávek. Žádná z nabídnutých šancí se ale nedočkala využití, neboť Pantery proti nebezpečným výpadům skvěle podržel Šabler, jenž zároveň se svými spoluhráči přestál i Leišovo vyloučení – v té chvíli navíc už Pražané vedli díky Motlovi, který si zpracoval dlouhou nahrávku a dokázal přehodit padajícího Matějku.

To vedlo k postupnému získávání pevné půdy pod nohama a zápas se začal pomalu vyrovnávat i co se týče šancí – zatímco Sokoli naráželi buď na dobře postavenou domácí obranu nebo na skvělého Šablera, svěřenci Lukáše Jenšíka a Dominika Hudce většinou ze svých příležitostí mířili těsně mimo tři tyče. Využití se tak dočkala paradoxně jejich jediná další velká šance, konkrétně když Zelinka našel přes celou šíři hřiště Linhu a ten pohotově poslal míček do odkryté klece.

Jenže to, na čem Panthers poctivě pracovali celou úvodní dvacetiminutovku, vzalo v té druhé zavděk během pouhých 150 sekund. Při vyloučení Stejskala nejdříve z dálky napálil kulatý nesmysl Křinka a byť si Šabler na jeho střelu sáhl, v cestě do sítě jí nezabránil. Už při vyrovnaném počtu hráčů pak Pardubice zůstaly v tlaku a na osu hřiště poslali Malátka, jehož domácí obrana nedokázala pokrýt a na konci 26. minuty bylo srovnáno.

Gólů ve třetí části ubylo, Pardubice už jen snížily

Kdo v tu chvíli čekal, že Sokoli využijí své momentum k dalším trefám, nemohl se mýlit víc – reakce domácí lavičky totiž přišla prakticky vzápětí a vedení vrátil Pražanům Beneš a po pěkné akci navíc znovu na dvoubrankový rozdíl o minutu později zvýšil Zelinka. Panteři se navíc odhodlali k aktivnější útočné hře a své soupeře na balonek moc nepouštěli, na konci 34. minuty navíc přidali pojišťovací pátý zásah, kdy Ježek krásným sklepnutím našel před brankou volného Kačera a domácí kapitán vymetl nechytatelně bližší šibenici.

Co se ofenzivní hry týče, druhá třetina byla jednoznačně tou nejzajímavější částí hry. Ve třetí periodě už totiž byla znát snaha Panthers o minimální obranné ztráty a směrem dopředu toho ani jeden tým mnoho nepředvedl – naopak přibylo osobních soubojů, tvrdých srážek a vyhecovaných momentů. Na další a zároveň poslední gól utkání na 83 diváků čekalo až do samotného závěru, kdy domácím nevyšla snaha dohrát zápas s balonkem na hokejkách a 19 sekund před koncem dovolili z dorážky skórovat Belejovi.

Domácí i přesto úvodní zápas baráže zvládli, Pardubice doma porazili poměrem 5:3 a do středeční odvety tak jdou s náskokem dvou branek!