Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2225_20220927_010216.jpg

Junioři míří do baráže, v dvojzápase vyzvou Pardubice

Junioři už znají svého soupeře pro baráž – s pardubickými Sokoly se v ní utkají už v úterý a ve středu večer!

Šest zápasů, čtyři výhry, dvanáct bodů, celkové skóre 58:36. Taková je bilance panteřích juniorů v kvalifikační skupině o postup do CE ligy, kde dvakrát vysoko přehráli českobudějovické výběry Štírů a Meťáku, v závěru skupiny pak ve stejném počtu zápasů padli s Chodovem. Celkové druhé místo tedy znamená jediné – o postupujícím do nejvyšší soutěže tak rozhodne baráž.

Ta není pro radlický celek ničím novým. Od doby, co juniorské kategorii tímto způsobem začíná sezona, se jí Panteři účastnili hned dvakrát – více v paměti fanouškům jistě utkvěla ta loňská proti brněnským Bulldogs, která znamenala vytoužená dvě vítězství a historický postup do nejvyšší juniorské ligy, na podobné oslavy ale málem došlo i v sezoně 2020/21. Tehdy tým kolem kapitána Karla Petráka ve skupině předčila pouze pražská Sparta a druhé místo tedy znamenalo dva zápasy navíc, k bitvě s Chodovem ale tenkrát nakonec nedošlo – baráž a nakonec i celý zbytek sezony značně ovlivnila pandemie koronaviru.

Ta už s nejvyšší pravděpodobností odehrání dvojzápasu s Pardubicemi nezabrání a už v úterý tedy Panteři mohou udělat první krok k historicky druhému postupu. Se Sokoly to ale nebudou mít jednoduché – východočeši ovládli oba loňské vzájemné duely a navíc za sebou mají daleko vyrovnanější kvalifikační bitvy – jen dvakrát skončily jejich zápasy vyšším rozdílem, než tříbrankovým (pro porovnání, v případě Panthers takto skončil každý z nich), Pardubičtí pak v posledním představení navíc dokázali doma obrat o bod i vítěze skupiny z Mladé Boleslavi. Na druhou stranu, cestu za druhým místem si sami zkomplikovali bitvou s Náchodem, který ve městě perníku uspěl po nájezdech.

Barážová série se hraje na dva zápasy, ze kterých postupuje bodově či gólově úspěšnější mančaft – pokud oba celky nasbírají stejně bodů a dvojutkání tak skončí remízou, radovat se bude ten z nich, kdo má lepší skóre. V případě vyrovnaného výsledku následuje ve druhém utkání prodloužení. Série startuje už v úterý večer na domácí půdě Panthers a to konkrétně v Rudné, kde bude úvodní buly vhozeno úderem osmé večerní. Brány rudenské školy jsou pro fanoušky otevřeny od půl osmé a těšit se budeme na všechny naše příznivce – na tribunách se bude počítat každý hlas a i ten nejmenší fanoušek tak může pomoci Panterům k postupu do CE ligy!

Související články

Panthers Praha