Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2223_20220927_003651.jpg

Junioři s Chodovem neuspěli a míří do baráže

Juniorskému Áčku se dvojzápas s Chodovem nevydařil – po výsledcích 3:7 a 2:14 zakončují kvalifikaci na druhém místě a vyzvou tak v baráži o CE ligu Pardubice.

Z netradičního dvojzápasu, který okořenil závěr kvalifikační skupiny, byl výsledkově i herně paradoxně povedenější venkovní duel. V něm se Panteři prosadili už po 23 vteřinách a vedení si udrželi až do jedenácté minuty, větší střelecká aktivita domácích ale přinesla logické vyústění v podobě vyrovnávací branky, přičemž dalším zásahů zabránil skvělý Šabler. Hosté měli šanci srovnat ve druhé části i díky třem nabídnutým přesilovkám, jejich využití se ale diváci na Campanusu nedočkali a naopak mohli vidět navyšování vedení domácích, kteří navíc jednu z branek vstřelili i ve vlastním oslabení.

Podobně jako jejich mužští kolegové tak Panteři gólově zabrali až v závěrečné periodě, na bodový zisk to ale nakonec nestačilo. Chodov totiž nedovolil přiblížení na více než dvoubrankový rozdíl a vedení si pohlídal až do samotného závěru, kdy ještě dvěma trefami zvýšil na konečných 7:3. Svěřence Lukáše Jenšíka a Dominika Hudce mohly nejvíce mrzet vlastní chyby a darované góly soupeři, hosté navíc nevyužili ani jednu z pěti nabídnutých početních výhod.

Pokud sobotní zápas začal z pohledu Panthers dobře, ten nedělní měl start ještě lepší – na první gól z hole Zelinky totiž diváci čekali pouhých devět vteřin. Kdo ale čekal nějakou stíhací jízdu domácích za odvetou den starého výsledku, musel být zklamán – Chodov ještě v rámci první minuty dokázal vyrovnat, následně otočit vedení na svou stranu a ve chvíli, kdy se Panteři snažili skóre srovnat, navíc ubránit čtyřminutové oslabení za nebezpečný zákrok Zlesáka.

To se nakonec ukázalo jako klíčový moment celého utkání. Chvíli po návratu do klasického počtu hráčů totiž Chodov přidal další dvě trefy a po zbytek utkání nejen že kontroloval hru, ale navíc přidával další a další branky tak dlouho, doku na světelné tabuli nesvítil výsledek 2:14 – o kosmetickou úpravu skóre se postaral Leiš.

Panteři tak kvalifikační skupinu zakončili se ziskem 12 bodů na celkovém druhém místě a už v úterý a ve středu odehrají baráž proti pardubickým Sokolům – série hraná na úspěšnějšího ze vzájemného dvojzápasu startuje v osm večer v Rudné, o den později se pak přesune na hřiště soupeře.

Související odkazy