PanthersTigers
8:6(6:2,1:3,1:1)
so 21. 1. 2023 17:00 @ Sportovní centrum Řepy, Národní liga, 18. kolo

Diváci byli skvělí a tlačili nás, děkuje Vojtěch Wojnar

Hodnocení výročního utkání, vítězství 8:6 a pocitu z naplněné haly se chopil jeden ze sobotních střelců Vojtěch Wojnar.

Vojto, pro zápas s Tigers jste se přesunuli do haly v Řepích, kde zároveň proběhla velká show a oslavy 30 let klubu, jak sis utkání užil?

Myslím, že zápas i vše kolem jsme si užili, co nejvíc to šlo. Diváků přišlo hodně a byli skvělí, svojí podporou nám moc pomohli a hnali nás dopředu, proto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat.

Dorazila rekordní návštěva 441 diváků, který byla slyšet hlavně ve druhé polovině utkání, hrál jsi někdy před takovou kulisou? Jaké to pro Tebe bylo?

Vzpomínám si ještě na jeden zápas s podobnou atmosférou, a to v době, kdy jsem ještě hrál za juniory Tatranu, bylo to ale právě proti Panthers. Možná bych řekl, že mi to v té době přišlo ještě vyhrocenější, než teď o víkendu s Tigers.

Fanoušky jste v první třetině pořádně namlsali šesti góly, pak se ale váš gólostroj trochu zadrhl. Jak bys utkání zhodnotil?

Měli jsme kvalitní jak vstup do zápasu, tak i celou první třetinu. O pauze jsme si řekli, že výkon ještě zlepšíme, přidáme další branky a nedovolíme soupeři se vrátit do zápasu, stal se ale přesný opak. Tigers nám dali dva góly hned během prvních dvou minut, zlepšili svojí hru a náš náskok se tak začal zmenšovat. Třetí třetina už tak byla spíše taktická bitva, pro nás v ní bylo důležité hlavně to, abychom hráli dobře do obrany. To se povedlo, soupeři jsme dovolili už využít jen jednu přesilovku a týmovostí spojenou s nasazením a odhodláním jsme urvali výhru pro sebe.

Nakonec jste vše zvládli a i druhé letošní derby ovládli, tentokrát poměrem 8:6. Je ta výhra o to cennější, když přišla po takovém průběhu?

Tohle vítězství pro nás znamená hodně – ať už povedené oslavy klubového výročí, tak i další důležité tři body do tabulky. Myslím, že nám to po tom průběhu zvedne do dalších týdnů sebevědomí, musíme se ale zároveň ponaučit z té druhé třetiny, která nebyla z naší strany ideální.

Zatím máte sezonu jako na houpačce, po povedeném úvodu přišla černá série proher a teď naopak vyhráváte už čtvrté utkání v řadě. Co jste změnili oproti tomu nepovedenému prosinci? Jaký máte cíl do zbytku základní části?

Myslím, že největší změnu jsme udělali v přístupu a to jak k tréninkům, tak i k zápasům. Pro nás je teď nejdůležitější se ještě zlepšit v herních věcech, v nichž během zápasů občas zaostáváme, abychom byli na play-off pořádně připraveni. Cíl je každopádně jasný – vyhrát všechny zbývající zápasy základní části a předvádět kvalitní florbal.

Pro Tebe mohl ten sobotní zápas mít ještě jeden náboj navíc, neboť za Tigers nastupuje i Tvůj bratr Jan. Byť jste se na hřišti oproti podzimnímu střetnutí nakonec nepotkali, proběhlo i doma nějaké to špičkování?

Jak nás oba znám, tak je mi jasné, že by to bylo ještě o něco vyhrocenější. :-) Špičkování samozřejmě proběhlo, oba se navzájem rádi provokujeme a o to větší je to škoda, že jsme se nakonec nepotkali na hřišti.

V příštím kole vás znovu čeká solidní kulisa, protože se v Rudné utkáte s domácím Sokolem. Co od toho zápasu očekáváš a jak bys na něj pozval naše fanoušky?

Zápas to bude určitě důležitý, stejně jako zbytek těch zbývajících. Už v minulém vzájemném souboji to bylo z obou stran kvalitně odehrané a nevěřím tomu, že by to v neděli mělo být jinak. Očekávám bojovné a náročné utkání, na což se musíme připravit fyzicky i psychicky. Rád bych znovu zažil atmosféru, jaká byla v sobotu v Řepích!