PanthersTigers
8:6(6:2,1:3,1:1)
so 21. 1. 2023 17:00 @ Sportovní centrum Řepy, Národní liga, 18. kolo

Povedené oslavy podtrhl triumf nad Tigers

Historická návštěva, ocenění klubových legend, bohatá předzápasová show a vítězství 8:6. Taková byla oslava 30 let Panthers, která se v sobotu uskutečnila na hale v Řepích.

Do moderního sportovního centra dorazilo celkem 441 fanoušků, čímž byl bezpečně přepsán historický klubový rekord v návštěvnosti. Kromě předzápasové show, multifunkční LED obrazovky, výstavy pohárů či historických dresů, momentek a fotokoutku si mohli všichni příchozí užít také představení klubové síně slávy, ocenění legend a zakladatelů klubu či slavnostního buly. To hlavní se ale událo na hřišti.

Panteři podruhé v sezoně změřili síly s Tigers a po první třetině to mohlo vypadat, že se žádné drama konat nebude – do hostující sítě se postupně trefilo šest různých střelců, zatímco Buzík inkasoval pouze dvakrát a navíc pomohl svým spoluhráčům dalším chyceným trestným střílením.

Od druhé části se ale obraz hry změnil. Kromě domácích fanoušků, kteří postupně utvořili hned dva kotle, se probrali také hostující hráči, kterým navíc pomohl impulz v podobě výměny brankářů. Už po půl minutě tak snížil Heřmanský a odstartoval tím stíhací jízdu, po níž Tigers ztráceli na evidentně opařené Pantery jedinou branku. Sami si ale cestu za srovnáním zkomplikovali vyloučením, při němž se pěknou střelou prosadil Mašát a vrátil tak svým spoluhráčům kromě dvoubrankového náskoku i klid na hokejky.

Vyloučení nicméně přibývala i na jejich straně – jen za třetí třetinu inkasovali svěřenci Patrika Míky a Jaroslava Jelínka 8 trestných minut, z nichž dobrou polovinu můžeme označit i jako zbytečnou. Dlužno ale dodat, že až na jednu gólovou chybu, kterou vyrobil Ježek, si s oslabením bíle odění poradili znamenitě a svého soka nepustili do nebezpečnějších situací. Sami navíc parádním zakončením Žišky znovu odskočili a vedení si vcelku bezpečně podrželi až do závěrečných vteřin, po nichž mohla odstartovat oslava jak vítězství 8:6 a tím pádem čtvrté výhry v řadě, tak i povedeného večera a vyvrcholení projektu Heart of Panthers!