22_1640941991.jpg
21_1640941393.png
2188_20220614_112304.jpg

Známe letošní Hráče roku

Panthers Night spolu tradičně přináší i oceňování těch nejlepších Hráčů roku v každé kategorii. Kdo si populární trenérskou cenu odnesl tentokrát?

Nejen u těch nejmladších Panterů a Panterek ocenili trenéři zejména píli a radost z florbalu jako takového. To podle jejich hodnocení splňovali zejména Mikuláš Jelínek u elévů a Kamila Novotná u elévek, druhá jmenovaná navíc i přesto, že věkem stále patří mezi přípravku. U mlžů a mlžek pak rozhodoval zejména velký posun ve hře i v hlavě, kde těmi nejvýraznějšími osobnostmi pro své spoluhráče a spoluhráčky byli Kryštof Uher a Tereza Spěváková.

Ve starších kategoriích se objevil nejeden odchovanec, mezi něž můžeme řadit například Vojtu Ježka, jenž trenéry stržů oslnil zejména svojí pověstnou střelou z dálky, či jeho jmenovce Vojtu Petráně, který i přes teprve první rok v dorostu dokázal vyrůst v lídra a vybojovat si místo i v základní sestavě juniorů. Z dívčích kolegyň obou jmenovaných si pak odnesly cenu Eva Budinová, jíž se se stržkami velmi povedl závěr sezony, v němž Panterky vyhrály turnaj PFC a Ostravské hry, dorostenky pak zastoupila Ema Najmonová, tedy kapitánka, co si svůj mladý výběr dokáže vždy srovnat.

Rodina Petráňů se mohla nakonec radovat hned dvakrát – kromě Vojty byl totiž oceněn i jeho starší bratr Michael, podle slov trenérů takový „Malý Mozart“ florbalu, pro nějž to byla zároveň poslední panteří trofej před ochodem do Sparty. V juniorkách se pak jako jediná zástupkyně z brankoviště radovala Kateřina Macounová, pro níž bylo ocenění zároveň poděkováním za náročnou sezonu, v níž mladá gólmanka zastoupila své starší a zkušenější spoluhráčky také v nejvyšší ženské soutěži, kde odchytala několik důležitých zápasů.

A právě ocenění elitních žen a mužů bylo tím závěrečným vrcholem formální části večera. Z něžného pohlaví vybrali trenéři forvardku Markétu Žbánkovou, jež se nejvíce blýskla čtyřgólovým představením ve čtvrtfinálové sérii s Chodovem, které sice Panterkám vytouženou první výhru nepřineslo, ve facebookové anketě od Českého florbalu byla nicméně panteří šestasedmdesátka oceněna titulem „Hvězda týdne“. Z mužů si pak odnesl věkem stále junior Jaroslav Petrák, který zažil průlomovou sezonu, stal se jedním z největších panteřích ofenzivních es a svými výkony zaujal i trenéry juniorské reprezentace, kteří ho pravidelně nominují na nejrůznější mezinárodní turnaje včetně prestižního Euro Floorball Tour.

Všem oceněným gratulujeme k vítězství!