Ženy zvládly přetahovanou se Židenicemi, čtyřmi body zazářila Nováková

Vložené sváteční kolo přichystalo extraligovým #princeznám cestu na jih Moravy, kde podruhé v sezoně vyzvaly brněnské Židenice. A byl to daleko vyrovnanější souboj než před pár týdny - Panterky sice ani jednou neprohrávaly, o svém triumfu 8:6 ale musely rozhodnout až v závěrečné desetiminutovce. Čtyřmi body za tři góly a jednu nahrávku se blýskla Karolína Nováková.

O svátečním dni vyrazily Panterky do Brna, kde ve 14:00 vyzvaly na souboj K1 Florbal Židenice, které jsou aktuálně devátým týmem v extraligové tabulce.

Oba dva týmy vstoupily do utkání velmi aktivně a proto bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách. První třetina skončila 2:1 pro pražské Panthers po trefách Báry Zabavské a Lucky Floriánové. Druhá perioda přinesla šest gólů a byla pro nestranného diváka velmi atraktivní. V polovině druhé třetiny Panterky odskočily na 5:2 po dvou slepených gólech Káji Novákové a Markéty Žbánkové. V závěru třetiny se ale domácím podařilo stav snížit a do šaten se odcházelo za stavu 5:4.

Na začátku poslední periody se Pražankám podařilo odskočit na 6:4 díky trefě Káji Novákové, která tímto zkompletovala hattrick. V následujících minutách Židenice utkání srovnaly na 6:6 a tím ho zdramatizovaly. Závěrečných deset minut se ale lépe vydařilo opět Panthers, které díky trefám Lenky Zelingerové a Lenky Faltusové vedly již 8:6. Poslední dvě minuty se Židenice pokoušely zvrátit utkání hrou bez brankáře, avšak neúspěšně. Panterky si tak odváží z Brna cenné tři body.

Autor: Markéta Valešová

Florbal Židenice - Panthers Praha 6:8 (1:2, 3:3, 2:3)  online | stream

Střely na branku: 31:31