5:2(1:0,3:0,1:2)
st 28. 9. 2022 18:00 @ SH ZŠ Dobiášova Liberec, Extraliga žen, 4. kolo

Ženy ztrátu nedohnaly a znovu jsou bez bodu

Nepovedená druhá část rozhodla o tom, že ani na čtvrtý pokus v nové sezoně nedokázaly elitní #princezny bodovat…

Souboj Panthers s Libercem byl zároveň bitvou jediných dvou týmů, které ještě v extralize letos nebodovaly. Velkou chuť to změnit navíc domácí hráčky ukázaly už v první třetině, kdy dovolily Panterkám pouhé tři střely na bránu, zatímco samy zasypaly Antalovou hned patnácti pokusy. I díky skvělému výkonu hostující brankářky se ujala jediná a to dorážka Foffové, hosté navíc přežili i jednu přesilovku a do dalších minut tak vstupovaly s hratelným výsledkem 0:1.

Jenže zatímco v první části stačila patnáctka střel domácím na jeden zásah, třináct pokusů v té druhé znamenalo navýšení vedení už na 4:0. Klíčová přitom byla situace hned v začátku druhé dvacetiminutovky, v níž byla seknuta Pavlicová a k nařízenému nájezdu se postavila Košvancová, třetí gól z trestného střílení ve dvou zápasech ale přidat nedokázala – vychytala jí přitom Dlouhá, která Malkusovou nahradila právě jen na nájezd.

Zbytek třetiny se pak nesl právě ve znamení velkého libereckého tlaku, který ještě umocnilo vyloučení Zikmundové. Postupně se prosadily Pabiánová s Voříškovou a jeden zásah přidala i bývalá Panterka Žbánková, před svěřenkyněmi Pavla Skazka tak do závěrečné periody stál hodně těžký úkol v podobě případného obratu.

Ten se nakonec neuskutečnil, i tak ale s touto herní částí mohly být Panterky poměrně spokojené. Jistě, hned v úvodu téměř definitivní pojistku přidala Voříšková, aktivita hostujících hráček ale vzrostla po doslova dotlačené brance Šindelářové a Malkusová se v tu chvíli musel hodně ohánět, aby zamezila dalšímu skórování. Necelých pět minut před koncem ještě vykřesala naději krásným vikýřem Faťunové, další góly ale ani přes dvanáct hostujících střeleckých pokusů nepřišly a Panterky se tak z Liberce vrátily bez bodu po výsledku 2:5.