Ženy znovu nadělovaly, Bulldogs sestřelily dvanácti góly

I s druhým zápasem ve třech dnech si Áčko žen poradilo na výbornou. S posledními Bulldogs sice po nešťastném vlastenci Panterky prohrávaly, brzy ale otočily skóre a postupně si vypracovaly pohodlný náskok, jenž nakonec dotáhly k vysokému vítězství 12:4. Pěti body se blýskla Markéta Žbánková, která se tak vyšvihla už na třetí místo kanadského bodování celé Extraligy žen!

Pohled na průběh zápasu přináší trenér Lukáš Jenšík.

Už od nedělního zápasu s Boleslaví jsme věděli, že nás bude sužovat zranění několika hráček. Těch bylo nakonec hned sedm, museli jsme proto sáhnout do širšího kádru a také do sestavy Béčka, odkud jsme si vytáhli bývalou mistryni ligy Karlu Kaleckou, která teprve nedávno odehrála svůj první zápas po několika letech. Kája se s tím ale popasovala dobře a ve třetí lajně s Julií Faťunovou a Luckou Retovou zaznamenala 1+1.

Věděli jsme, že Brno bude hrát agresivně, protože má hráčky na běhavý florbal a záležet tak bude zejména na naší kvalitě na hokejce. První minuty jsme byli horší v soubojích, málo agresivní a vlastně až od 10. minuty jsme to dokázali eliminovat, souboje začali vyhrávat a z nějakých protiútoků a vytvořených šancí si i vytvořili tlak a odskočili jsme o tři branky.

Druhá třetina už byla lepší, pomohla nám zkrácená střídání, byli jsme ve větším tempu, což částečně způsobovalo i to, že ještě nejsme tolik zvyklí hrát na plné tři lajny. Dělal nám nicméně problém přechod přes střední pásmo a častá ztráta balonků v útoku kvůli tomu, že jsme byli daleko od sebe, ale i přesto jsme se dostávali do spousty šancí. Čím víc jsme odskakovali, tím víc jsme zároveň dostávali zápas i hru pod kontrolu.

Ve třetí části už jsme v hlavách věděli, že to za ty tři body nejspíš bude a trošičku jsme polevili. Brno začalo napadat a chtělo si nejspíš zvednout sebevědomí alespoň tím, že třetí třetinu vyhraje a museli jsme tak zasáhnout na střídačce a zvýšit hlas, protože se občas z florbalu přepnulo na lehkovážný tón. Po důrazném rozhovoru ale holky alespoň trochu zapnuly a začaly hrát, byť to stále bylo spíše dohrávání. Šance jsme měli i nadále, ten výkon už ale nebyl podle našich představ.

Zápas hodnotíme kladně a jsme rádi za tři body i za velkou produktivitu. Nemůžeme být ale úplně spokojení s výkonem po celých šedesát minut, protože máme pořád nějaké výpady a ztrátu koncentrace, což se nám může vymstít v soubojích s kvalitnějšími protivníky a budeme takové zápasy zbytečně prohrávat. Jsme ale i tak rádi za více než dvacet branek ve dvou zápasech.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha - Bulldogs Brno 12:4 (4:1, 5:2, 3:1)  online | stream

Střely na branku: 27:33