PanthersBohemians
4:11(1:2,2:4,1:5)
ne 11. 9. 2022 15:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 1. kolo

Ženy zahájily sezonu porážkou, doma nestačily na Bohemians

Elitní ženské #princezny neodstartovaly svou letošní extraligovou pouť ideálním způsobem – doma nad Bohemians sice brzy vedly, nakonec ale odcházely zklamané po výsledku 4:11.

Přitom právě začátek sliboval vyrovnanou bitvu. Hrálo se ve velmi vysokém tempu, jemuž se oba týmy dokázaly rychle přizpůsobit a brankářky obou celků musely být v neustálé pohotovosti. A byť měla domácí debutantka Neumanová více práce a musela nakonec míček i dvakrát lovit ze sítě, do šaten se papírový favorit odebíral jen s jednobrankovým náskokem – první letošní panteří trefou totiž skóre otevřela Julie Faťunová.

Druhá třetina už ale byla z domácího pohledu mnohem nepovedenější. Na zásah Mezerové sice po pár desítkách vteřin dokázala z povedeného brejku odpovědět kapitánka Anežka Slaná, následná nepovedená tříminutovka ale prakticky rozhodla o osudu zbytku utkání – Panterky během 164 vteřin inkasovaly hned třikrát a pustily tak soupeřky do vedení 2:6. Zároveň je začala trápit rozehrávka a časté ztráty balonku, k čemuž je klokanky dohnaly svou aktivní hrou. I přesto ještě jiskřičku naděje vykřesala Viktorie Novotná, která krátce po polovině duelu pohotově zakončila rychlou domácí kombinaci a míček i s trochou štěstí prošel Frankové mezi betony.

Závěrečná perioda ke smutku domácích fanoušků vytoužený obrat ve hře nepřinesla. Hostující florbalistky půjčovaly hrací předmět Panterkám jen občas, všechny vznikající protiútoky navíc dokázaly uhasit a svou aktivitou si vysloužily další branky – Karolína Mezerová i díky nim nakonec zaznamenala hattrick a dvě gólové přihrávky k tomu. Timeout pár minut před koncem přinesl jen povedenou dorážku Anežky Slané, definitivní tečku úvodní extraligové bitvě pak daly dvě branky v samotném v závěru, přičemž ta poslední padla společně se sirénou. #princezny tak z prvního zápasu nové sezony odešly s nepořízenou, Bohemce podlehly 4:11.