20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
2465_20230618_093952.jpg

Ženy začnou sezonu pražským derby, muže čeká výjezd k nováčkovi. Rozpis znají i junioři a U23

Přípravy na novou sezonu jsou v plném proudu a od tohoto týdne už její přesnější obrysy znají naše elitních družstva – ženy se v prvním kole postaví pražské Spartě, muže naopak čeká cesta k nováčkovi z Písku. Složení svých skupin znají i junioři, U23 a dorost, Panteři pak znovu nastoupí také v obou základních skupinách Poháru.

Muži jedou do Písku, ženy začnou na Spartě

Mužská Národní liga doznala vinou odhlašování a přesunu družstev mezi divizemi velkých změn. V soutěži vinou sestupu skončila nakonec trojice Rudná, Turnov a Prague Tigers, naopak čelákovická Orka postoupila do 1. ligy a skončil také neoblíbený panteří soupeř, tedy Traverza. Pražany tak v novém ročníku čeká hned šestice nováčků a zároveň podstatně náročnější cestování – v soutěži totiž kromě nich coby zástupce hlavního města budou působit pouze Kobylisy, v ostatních případech se Panteři pořádně projedou a ve dvou případech zamíří dokonce na Moravu – do západní skupiny Národní ligy totiž nově budou patřit Blansko a brněnští Troopers.

A právě v rytmu nováčků se ponese i panteří rozpis – hned v prvním kole totiž vyjedou na půdu nepříjemného Písku, který si náročným play-off probojoval cestu z Divize, o týden později pak doma vyzvou suveréna celé loňské soutěže, tedy Milevsko. Následují souboje s Jaroměří a dalším nováčkem z Pelhřimova, náročnou jízdu základní částí pak svěřenci Patrika Míky a Jaroslava Jelínka ukončí 18. února, kdy doma vyzvou právě Písek.

To ženy mají neznámých tváří ve své nové soutěži podstatně více a hned začátek 1. ligy jim přinese pořádné prověrky. Už úvodní kolo bude dosti třaskavé, neboť Panterky doma přivítají rivala ze Sparty, hned druhý den si pak svěřenkyně Johna Hodka zopakují barážový souboj s Mladou Boleslaví. V následujících týdnech pak nebudou chybět souboje s ambiciózním SKV, Black Angels či Prague Tigers, základní část pak skončí 25. února bitvou s dalším loňským extraligovým účastníkem, tedy Startem. Bude první sezona po sestupu pro Panterky úspěšná?

Junioři v trojčlenné skupině, U23 čeká znovu jižní část Divize

Už tradiční začátek, tedy základní skupina a souboj o postup do CE ligy, čeká také juniory. Ti tentokrát nepůjdou do ničeho předem neznámého, protože právě ve skupině vyzvou celky Chodova a českobudějovických Štírů, jedinou obměnou tak bude snad jen ona trojčlenná skupina, kdy všechny celky odehrají o dva zápasy méně než ostatní kvalifikanti. V případě vítezství ve skupině postupují Panteři přímo do nejvyšší soutěže, druhé místo by je pak poslalo do barážového dvojboje, kde případně vyzvou druhého nejlépe umístěného ze skupiny Šumperk - Bulldogs - Hattrick - Pardubice.

Na podobně známé tváře narazí i U23, které je stejně jako v loňském roce nalosováno do jižní skupiny Divize, tedy té s podtitulem „B“. Pantery tak znovu čekají souboje s Budějovicemi, Strakonicemi, Dačicemi či atraktivní a gólový dvojboj s plzeňskými Gorilami, nováčky v soutěži jsou pak rezerva Vinohrad, Kutná Hora či ambiciózní Říčany, s nimiž naše první rezerva svede bitvu zkraje listopadu.

Posledním do party jsou elitní dorostenci, kteří začnou svou pouť nepříliš přehledným systémem soutěže ve druhém koši. V něm je minimálně v prvních dvou týdnech čeká cestování, konkrétně tedy do Karlových Varů a Teplic, soupeři jim pak budou celky Kladna, Chomutova a právě obou pořádajících celků. V případě povedených výsledků mohou Pražané postoupit do elitní společnosti v prvním koši, naopak případné neúspěchy přináší hrozbu pádu o patro níže.

Pohárové soutěže doma, ženy v něm narazí na Tatran a Spartu

A nebyl by to ten správný start sezony bez pohárových soutěží. V nich se znovu muži i ženy představí v základní skupině, oba turnaje pak budou zároveň pořádat. Muže čeká rozhodně jednodušší start než jejich dívčí spoluhráčky, doma totiž změří síly s divizními Wizards, Chebem, Prty a Tachovem, Panterky naopak narazí na Tatran, Plzeň, Rokycany a přípravu na úvodní prvoligové kolo zakončí proti nejbližšímu soupeři, tedy pražské Spartě. Mužská část Poháru začne o víkendu 19.-20. srpna, ženská pak o týden později.