24_20230911_132022.jpg
21_1640941393.png
2190_20220614_124548.jpg

Ženy začnou sezonu derby s Bohemians, muži vyzvou Jaroměř

Elitní dospělá družstva už znají svůj rozpis na příští sezonu. Ženy hned na úvod sezony čeká doma těžké pražské derby proti Bohemians, muži pak tamtéž vyzvou sestupivší Jaroměř.

Kromě souboje se zelenobílým soupeřem vyzvou extraligové #princezny v úvodních týdnech nové sezony ještě výběry Jičína, Tigers a čeká je také cesta na půdu nováčka z Liberce. Základní část pak Panterky uzavřou na konci února domácí bitvou s Olomoucí. To muži si hned v prvním kole připomenou vždy nervózní a tvrdé bitvy s ještě vloni prvoligovou Jaroměří, následně je pak čekají souboje proti Benešovu, běhavému nováčkovi z plzeňské Slavie nebo derby s Orkou. Dlouhodobou fázi soutěže uzavře výjezd právě na půdu Jaroměře. Bitvy o domácí halu s rudenským Sokolem pak přijdou na řadu zkraje listopadu a na konci ledna.

Junioři pak v rámci své kvalifikační skupiny o nejvyšší soutěž budou své zraky směřovat opět směrem na jih. Znovu po roce vyzvou českobudějovické Štíry, do jihočeské metropole pak vyrazí i k souboji s tamním Meťákem. Třetím do party je pražský Chodov, který Panteři v loňském ročníku CE ligy dokázali v obou případech porazit, podaří se jim to i letos? Mužský výběr do 23 let pak většinu sezony odehraje taktéž proti proudu Vltavy, los Divize jim přisoudil skupinu B, kde narazí například na Milevsko, Jindřichův Hradec, plzeňské Gorily nebo dobře známé Wizards.

Juniorky ve své soutěži přivítají hned tři nováčky, úvodní víkend ale přinese hned dvojité derby proti starým známým – Spartě a Tatranu. Českobudějovický Meťák vyzvou o dva týdny později, souboje s Českou Lípou a SKV jsou pak na programu až v pozdějších kolech. Dorostenci začnou svou sezonu ve druhém koši a to rovnou s pořádným cestováním – k zápasům s Plzní a Teplicemi budou muset vyrazit až do Karlových Varů, o dva týdny později se pak podívají i do zmiňovaných Teplic.

Kromě ligových soutěží se pak Panteři tradičně zúčastní i tuzemského Poháru. Ženy do něj vstoupí coby nasazený tým až v průběhu září a bude to na půdě některého ze soupeřů z nižších lig – narazit mohou na Black Angels, Rtyni v Podkrkonoší, Rokycany, Jindřichův Hradec nebo Sokolov. To muži si musí svůj postup nejprve vybojovat, ve skupině D narazí na Děčín, pražskou Slavii, Roudnici nad Labem a Mělník. Všechny zápasy navíc odehrají na domácí půdě a to o víkendu 20. – 21. srpna – podrobné časy jsou ještě v jednání a budeme o nich informovat později.

Losy regionálních soutěží, tedy jak těch dlouhodobých, tak košových jsou naplánovány na příští týden a jejich výsledky přineseme jak na webu, tak i sociálních sítích.

.