Ženy vstoupily do první ligy tříbodovým víkendem

Panteří #princezny mohou být s úvodním dvojutkáním v 1. lize z poloviny spokojeny – v neděli sice v repríze loňského play-down těsně podlehly Mladé Boleslavi, sobotní derby se Spartou ale ovládly poměrem 8:5.

Sobotní bitvu se Spartou přibližuje Petra Budská.

„První zápas se Panterkám vyvedl. Ženy vstoupily do zápasu správnou nohou a hned ve druhé minutě se po nahrávce nováčka prosadila Nicola Braunová. Prvních deset minut byl zápas pevně v našich rukách a hráčky Sparty neměly příliš mnoho prostoru na hřišti. Ačkoliv střel na bránu bylo požehnaně, žádná z našich hráček již tuto třetinu míček za záda gólmanky nedostala. Ba naopak, v 17. minutě se soupeři povedlo také dát gól a #princezny tak odcházely s vyrovnaným stavem do druhé třetiny.

I v ní přišel rychlý gól, o který se postarala jedna z nejmladších hráček, Emily Maurerová, a tím rozvířila kolotoč, jenž pak nastal. I přesto, že soupeř skóre vyrovnal po dvou minutách proměněným nájezdem, Panterky to nesložilo. Odpověď si připravila Jana Pavlicová po nahrávce kapitánky. Následovaly dva rychlé góly od Terezy Bočkové a Adély Kuchařové. Na tento gól si však Sparta rychle připravila odpověď. S tím se však nesmířila Tereza Bočková a poslala #princezny do šatny s průběžným stavem 6:3.

Úkol do třetí třetiny byl jasný. Nepřestat soupeře tlačit, nedělat zbytečné chyby a jít si pro vítězství. Sparta se ale nevzdala a domácí hráčky dostaly hned dva góly v prvních deseti minutách třetí třetiny - soupeř byl tak na dosah jediné trefy. Ani po těchto nezdarech se ale naše ženy nevzdaly a v 54. minutě se prosadila Petra Budská. Soupeř to pak ještě zkoušel v šesti, ale marně. O poslední gól do prázdné brány se postarala Tereza Bočková, která si tak domů odváží nejen výhru 8:5, ale i hattrick z prvního zápasu.“

Nedělní zápas pohledem Veroniky Cajthamlové.

„Dle mého naše hra nebyla tak špatná, myslím si, že jsme se snažily plnit vše, co nám trenéři dali jako body do tohoto zápasu. Zda se nám to povedlo, to už musí usoudit oni sami. Hra byla nahoru a dolu, my jsme opět dojely na naše nepřesné nahrávky a hlavně nepřesnou koncovku. Šancí jsme měly hodně a vyplynuly z krásných akcí, ale střelba bohužel vázla. Jinak musím pochválit všechny holky za to, že to do konce zápasu nevzdaly a hrálo se tak naplno po celých šedesát minut.“

Hodnocení víkendu uzavírá trenér John Hodek.

"V neděli jsme neuspěli a to i přes dobrý vstup do utkání. Holky předvedly velmi dobrý výkon, bohužel nás trápila koncovka a nejen na té hodláme zapracovat. Určitě chci holky pochválit za atmosféru na lavičce, komunikaci a herní disciplínu. Včerejší utkání ale bylo o poznání lepší, ve zkratce: vyrovnanější a cílevědomější. Do šancí jsme se vrhali mnohem rychleji a silněji a i díky tomu jsme proměňovali vytvořené šance.

Vstupní víkend je za námi a zhodnotit ho celkově bude lepší až s lehčím odstupem. Zatímco holky regenerují, my vyhlížíme další tréninky. W."