Související zápasy

Panthers Praha
23_20230911_132008.jpg
2529_20231018_092047.jpg

Ženy vezou ze severu tři body, nad jejich síly byl Chomutov

Prvoligový kolotoč si pro Panterky připravil další výjezd, tentokrát do Chomutova a Nového Strašecí. Jak bitvy na hřištích soupeřek vypadaly?

Jak už bystrý čtenář jistě pochopil z nadpisu, tak tentokrát nebyla bilance Pražanek zcela stoprocentní. A mohla za to právě sobotní bitva v Chomutově, která byla zároveň ligovým šlágrem. Na rozhraní Mostecké pánve a Krušných hor totiž svedl vzájemnou bitvu první a čtvrtý tým tabulky a byť tedy byly domácí hráčky mírnými papírovými favoritkami, Panterky mohly naopak zúročit zkušenosti z nejvyšší soutěže.

To se jim i dařilo a po trefě Staňkové z šesté minuty dlouhý čas vedly a hubený náskok si přenesly i do druhé třetiny. V ní se za hosty prosadila Schmiedová, bylo to ale už v době, kdy i domácí hráčky ukázaly své kvality a zásluhou dvoubodové Hýskové vedly 2:1. Po srovnání skóre si navíc brzy vzaly vedení zpět a až do závěrečného hvizdu ho nepustily – klíčová byla zejména pětiminutovka v polovině třetí části, kdy Chomutov utekl o další tři trefy a byť ve vyhroceném závěru ještě dokázala snížit Bočková, nic to nezměnilo na tom, že si Pražanky připsaly druhou porážku v ligové sezoně, tentokrát v poměru 3:6.

Možnost nápravy nicméně číhala hned za rohem, respektive o pár hodin později na staré přetlakové hale na Kladně, která ještě nezažila investici do zateplení a krom složitého parkování tak na Panterky číhala ještě nepříjemná zima, která minimálně z jeho začátku ovlivnila i tempo samotného zápasu. To samé se nicméně dalo říct i o domácím Novém Strašecí, které navíc muselo většinu času dohánět – hosty totiž poslala do vedení v polovině osmé minuty Pavlicová a jejich náskok následně znásobila Schmiedová. Zebry se ale nevzdaly a ještě do konce první části snížily zásluhou Lubenské, na 2:2 pak po bojovné druhé třetině srovnala v jejím závěru Kučerová.

Blesková odpověď Šindelářové nicméně posadila Pražanky zpátky do sedla a tak, jak o den dříve hrála v jejich neprospěch klíčová pětiminutovka v průběhu třetí třetiny, tentokrát se štěstěna otočila ke svěřenkyním Johna Hodka čelem – na 4:2 neprve zvýšila Vlčková, aby o dvě minuty později na tříbrankový rozdíl upravila skóre znovu Schmiedová. Po oddechovém čase sice přišel zásah a zdramatizování i ze strany Nového Strašecí, závěrečný tlak ale domácím další úspěch nepřinesl a naopak ještě přišla definitivní pojistka, když pět vteřin před koncem trefila opuštěnou domácí klec Bočková.

Panterky tak i druhý víkendový zápas odehrály s výsledkem 6:3, tentokrát však v jejich prospěch. Už v pátek je navíc čeká kromě ligového zápolení také pohárová soutěž, když od 18:00 vyzvou v Rudné extraligové Bohemians – buďte s námi u toho!

Autor: Tomáš Pauček