Související zápasy

Ženy v Boleslavi válely a domů vezou matchball!

Druhý víkend série o udržení zvládly Panterky famózně. V Boleslavi dokázaly v obou utkáních zvítězit a už v úterý tak mohou celou sérii ukončit na vlastním ledě!

Pražanky v obou zápasech těžily hlavně ze zlepšené hry směrem do defenzivy. Zatímco v domácích bitvách inkasovaly od Mladé Boleslavi hned třináctkrát, na soupeřově ploše se jim podařilo tuto statistiku zlepšit o více než polovinu. Druhým důležitým faktorem pak byl fakt, že Panthers ani jednou za celých 120 minut nepustily své soupeřky do vedení – v sobotu sice ztratily v průběhu druhé třetiny dvoubrankový náskok, výsledek ale udržely smírný a zásluhou Bočkové s Pavlicovou dovedly zápas k vítězství 5:3.

V neděli pak svou aktivitou svěřenkyně Johna Hodka dokázaly ve všech periodách svého soka přestřílet a tato mírná dominance se projevila kromě hry také na skóre – znovu se hostující družina ujala vedení už v první třetině, kdy se po třech minutách trefila Faťunová, na domácí vyrovnání ve druhé části pak dvěma trefami reagovala Bočková. V samotném závěru ještě na průběžných 2:4 sice dokázala stáhnout výsledek Hlušičková, to už ale bylo po dalším zásahu, tentokrát z hole Staňkové, vítězství 5:2 z hostujícího pohledu pak pečetila Pavlicová.

Série se tak za stavu 3:1 pro Panthers stěhuje zpět do Rudné, kde už v úterý může být ukončena – pokud by se to domácím hráčkám nepodařilo, budou mít ještě minimálně jeden opravný pokus. 5. utkání série začíná v Rudné v úterý od 20 hodin a všichni fanoušci jsou na něj srdečně zváni!