OlomoucPanthers
6:0(2:0,2:0,2:0)
so 19. 11. 2022 14:00 @ SH Čajkaréna Olomouc, Extraliga žen, 11. kolo

Ženy své šance zahodily a z Olomouce se vrací s prázdnou

Další nepříliš povedené odpoledne za sebou mají extraligové #princezny, které sice v Olomouci dokázaly hrozit z nepříjemných útoků a jednou nastřelily i břevno, i tak se ale z hanácké metropole vrací bez bodu a vstřeleného gólu.

Pokud chtěly Pražanky do utkání 11. kola vstoupit co nejlépe, nemohlo se jim to nevydařit víc. Už ve 33. vteřině se po pěkné kombinaci prosadila domácí Pešavová a dala tak sobě i svým spoluhráčkám potřebný klid na hokejky, díky němuž Hanačky své soupeřky dokázaly několikrát nepříjemně zamknout. Nutno dodat, že v té chvíli a vlastně i v celém utkání často nakonec ztroskotaly na skvělé Mažáryové, jenž držela panteří akcie nad vodou a v každé třetině nakonec i přes místy velký tlak inkasovala pouze dvakrát.

Panterky navíc při snaze o snížení často zradila vlastní nepřesnost. Přečíslení nebo zajímavých úniků rozhodně nebylo málo, finální fáze ale vždy o něco zaostala nad tím, jak své situace řešily domácí hráčky. Největší smůlu měly svěřenkyně Pavla Skazka a Dana Ježila asi v šesté minutě, kdy unikající Bočková nastřelila břevno, o dalších nedotažených akcích hostujících plejerek pak mohli oba lodivodi lamentovat snad ještě při čekání na vlak do Prahy.

Olomouc navíc tyto chyby trestala a jak těsně před první přestávkou, tak i brzy po ní přidala další dvě trefy, čímž se prakticky nasměrovala za třemi body. Zbytek zápasu se navíc nesl ve stejném duchu – bíle oděné držely své pražské sokyně pod tlakem, který sice nebyl perfektní, hráčky z hlavního města ale své úniky trestuhodně zahazovaly a ani přes aktivně pojatou třetí třetinu nakonec nevstřelily ani gól. Svůj díl viny na tom má i nevyužitá přesilovka, což je činnost, která naopak Hanačkám šla na jedničku a právě nevyrovnaný počet soupeřek na hřišti jim vynesl dvě trefy. V konečném zúčtování tak Olomouc zvítězila jasně 6:0 a Panterky tak zůstávají přikované na posledním místě tabulky.