VítkovicePanthers
22:1(5:1,9:0,8:0)
ne 9. 10. 2022 14:00 @ SC Dubina Ostrava, Extraliga žen, 5. kolo

Ženy schytaly debakl od Vítkovic

V 5. kole Extraligy žen se fanoušci dočkali jednoznačného výsledku – Panterky na půdě velkého favorita z Vítkovic vůbec nestíhaly a ze hřiště loňského semifinalisty si odvezly krutý výsledek 1:22.

Dalo by se říci, že hostující hráčky dokázaly vzdorovat jen v úvodních minutách. Ještě zkraje druhé dvacetiminutovky byl rozdíl jen jednobrankový, když na průběžných 1:2 z hostujícího pohledu snižovala pohotovou střelou kapitánka Anežka Hněvkovská, nejen zbytek první třetiny, ale i zápasu, už nicméně jednoznačně patřil domácím Rytířkám.

Ty ještě do první sirény přidaly další tři trefy, tu pravou kanonádu ale rozpoutaly až v prostřední periodě, kdy postupně navýšily své vedení už na 14:1 a společně s druhou sirénou i vyhnaly Neumanovou z branky. Výměna v brankovišti nicméně hostům příliš nepomohla a i v závěrečné dvacetiminutovce se hrálo zejména na jejich polovině – dalších osm gólů, teď už za záda Antalové, znamenalo drtivou porážku 1:22.