PanthersStart98
5:8(2:1,2:1,1:6)
ne 25. 9. 2022 16:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 3. kolo

Ženy sahaly po bodech, ty po obratu bere Start

Extraligové #princezny ve třetím kole nejvyšší soutěže sahaly po premiérovém bodovém zisku, nadějné vedení ale neudržely a po nepovedené třetí části odchází s prázdnou.

Dalo by se říci, že o osudu celého zápasu rozhodlo až závěrečných sedm minut. Ještě na konci 53. minuty totiž Panterky vedly nad Startem 5:4 a i díky výkonu nové posily v brankovišti Markéty Antalové odolávaly tlaku, který na ně Start vyvíjel. V utkání do té doby navíc ani jednou neprohrával – už v úvodu se schovanou střelou za několika hráčkami prosadila Gocová a byť dokázaly Tygřice v polovině první části srovnat, vedení domácím vrátila po rychlém přiklepnutí od kapitánky Slané Novotná.

Podobný scénář se pak opakoval i ve druhé třetině – Škorpová při brzkém vyrovnání měla i pěkný kus štěstí, neboť se balonek za záda Antalové odrazil díky výrazné teči bránící Šindelářové. Po ní sledovali diváci vyrovnanou hru, směrem na branku hostí navíc o něco nebezpečnější než v první části, kdy žlutě oděné hráčky Panterky přestřílely poměrem 11:5. V polovině utkání se i přesto málem dostaly Tygřice do vedení, jenže jejich zásah nebyl kvůli předcházejícímu faulu uznán.

A tak pálila děvčata z Radlic a zejména v pořadí jejich třetí zásah stál za to – Retová dokázala na mantinelu rychle zpracovat těžkou přihrávku a následně náramným manévrem i vyškolit blízko stojící soupeřku, aby následně zamířila přesně nad rameno Galuškové. Ta poté kapitulovala ještě jednou, a to po faulu na Pavlicovou, kdy bylo proti hostům nařízeno trestné střílení, s nímž si náramně poradila Košvancová.

Sedm minut hrůzy, z vedení byla tříbranková prohra

Ta si stejnou roli vyzkoušela i ve třetí části na opačné straně hřiště, když se postavila k nájezdu po faulu na Slanou – způsob zakončení přitom neměnila a vyplatilo se, neboť v tu chvíli posouvala Panterky, jež předtím svůj dvoubrankový náskok ztratily, do vedení 5:4, do konce přitom zbývalo už jen necelých deset minut.

Na ty by ale nakonec svěřenkyně Pavla Skazka, jak už jsme výše naznačili, nejraději zapomněly. Vše odstartovalo v polovině 53. minuty vyloučení Retové, které Start rychle využil ke srovnání, jen o 25 vteřin později se navíc dostal do vedení po prudké střele Hanzlíkové. To byla voda na žlutočerný mlýn, který se poprvé v utkání dostal do vedení a to zdařile kontroloval až do konce zápasu – o jeho zvýraznění se navíc v závěru postarala nejprve Kutnarová a doslova pár sekund před sirénou i Vejvodová.

Panterky tak doma se Startem padly 5:8 a dále čekají na první body v nové sezoně. Další příležitost k jejich získání budou mít už ve středu, kdy vyrazí na půdu extraligového nováčka z Liberce.