Ženy přetlačily Bulldogs a poprvé v historii si zahrají čtvrtfinále Poháru!

Možná až nečekaně náročnou šichtu za sebou mají elitní #princezny. Už v pátek v podvečer totiž podruhé během několika týdnů přivítaly na domácí ploše brněnské Bulldogs, s nimiž svedly vyrovnanou bitvu a zásluhou lépe zvládnutého závěru nakonec zvítězily 5:4 - triumf tak znamená historicky první klubový postup do pohárového čtvrtfinále!

Úvod utkání patřil Panterkám, které své soupeřky i v lehce kombinované sestavě dokázaly zatlačit a vytvořily si více brankových příležitostí. Už na konci třetí minuty se navíc dostaly do vedení poté, co Markéta Valešová vytáhla balonek z rohu a její střelu vyrazila Prátová tak nešťastně, že neposedný balonek nakonec obloukem skončil až za jejími zády. Ta samá hráčka mohla následně zvýšit z úniku, ostrý pokus z levé strany nicméně zazvonil jen na spojnici.

Postupem času se začaly osmělovat i hráčky Bulldogs, na Macounovou ale v první třetině recept nenašly. Od úspěchu však v některých chvílích nebyly daleko, zkraje 12. minuty například domácí juniorka už ležela na zemi a Žáková před sebou měla částečně odkrytou klec, dobře ale v tu chvíli zasáhla hokejka Vlachové. Krátce po zmiňované spojnici Valešové se navíc #princezny dočkaly i druhého zásahu, který si sama vybojovala a následně precizně zakončila Anna Bartušková.

V první třetině hodně aktivní Valešová měla další obrovskou šanci hned zkraje druhé části, její únik ale parádně vychytala Prátová. Po další neproměněné šanci svých spoluhráček navíc strážkyně hostujícího brankoviště musela lovit míček ze sítě potřetí, o což se dorážkou v dost krkolomné pozici postarala Agáta Saffertová. Stav 3:0 už vypadal pro Panterky nadějně, jenže brzy přišlo snížení a je třeba dodat, že ho domácí hráčky svým soupeřkám samy nabídly. Dvě totožné chyby v rozehrávce totiž znamenaly dva brejky v podání Adély Spoustové a Michaely Žákové, jež shodně nedaly Macounové šanci zasáhnout. Právě juniorka v domácí kleci navíc ještě udržela vedení Panthers naživu, když si s druhým podobným pokusem Spoustové dokázala poradit těžkým zákrokem ramenem.

V tu chvíli nepříliš pohlednou hru alespoň trochu zkrášlil čtvrtý gól domácích - při rozehrávce z útočného rohu si na bližší tyč seběhla Křemenáková a parádní jemnou tečí prodloužila balonek za sebe, kde už si k dorážce do úplně prázdné brány sbíhala Agáta Saffertová. Panterky tak do šaten odcházely za stavu 4:2.

Hned zkraje závěrečné periody navíc po rychlém brejku podstřelila Prátovou Markéta Žbánková a vrátila svým spoluhráčkám třígólový náskok, ten nicméně domácím vydržel jen pár vteřin, než využila přesilovku ranou z dálky Kristýna Pospíšilová. Ještě na větší drama zadělala necelé čtyři minuty před koncem Tereza Pešková a při ztrátě jediné branky se tak Buldočky uchýlily ke hře bez brankáře, všechny jejich šance nicméně pochytala skvělá Macounová a i díky ní tak mohly Panterky po výsledku 5:4 slavit premiérový postup do pohárového čtvrtfinále!

V něm svěřenkyně Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka vyzvou zkraje listopadu Ostravu.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha - Bulldogs Brno 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)  online

Střely na branku: 20:20