Ženy přestřílely Boleslav a slaví první body

Panterky na třetí pokus konečně slaví. V neděli večer totiž na domácí půdě nasázely deset branek mladému výběru Z mladé Boleslavi, samy inkasovaly pouze třikrát a vysoké vítězství jim tak přisoudilo úvodní tři body do tabulky. Hattrickem se blýskla odchovankyně soupeře Markéta Žbánková, tři body pak zapsaly letní posily z Tatranu - Lenka Faltusová a Barbora Zabavská.

#princezny měly výborný vstup do utkání a už po necelých třech minutách vedly po výběhu Markéty Valešové. I nadále byla děvčata v červeném aktivnější a když už se Boleslav vrhla do útočení, lámala si zuby na parádních přesunech Horňákové. I díky jejímu dvojitému zákroku vleže tak mohlo přijít navýšení domácího náskoku, o který se po vystihnutí soupeřovo rozehrávky a následném krásném zakončení postarala Anna Bartušková.

Dvoubrankové vedení ale Panterky evidentně ukolébalo a byť měly v úvodní třetině o něco více ze hry, do šaten se odcházelo za remízového stavu 2:2. Nejprve po rychlé kombinaci zakončila pod břevno Anežka Hradcová, tři a půl minuty před sirénou pak nepochopitelné zaváhání celé bránící pětice ztrestala vyrovnávací trefou k bližší tyči hodně aktivní Karolína Janatková.

O přestávce evidentně v kabině proběhlo seřizování mířidel, neboť by se dalo říct, že na co Panterky v tu chvíli sáhly, z toho byl gól. Hrdinkou prostřední dvacetiminutovky pak byla jednoznačně Markéta Žbánková, jež v rozmezí pouhých osmi minut nastřílela bývalé Panterce Marii Topolové hattrick a utrhla tak sebe i své spoluhráčky do nakonec rozhodujícího vedení. Nejprve pohotovou střelou zakončila krásný kros Novotné prakticky do prázdné brány, o střídání později jí při dorážce z mínusového úhlu pomohla i pořádná dávka štěstí a střelecké galapředstavení zakončila boleslavská odchovankyně ve službách Pražanek parádní ránou z otočky, na níž si asistenci povedeným výhozem připsala i brankářka Horňáková. Ještě před druhou pauzou navíc šestý hřebíček do rakve zatloukla modrým dresům ze vzduchu Agáta Saffertová.

Korekce už nic nezměnila, Panterky nakonec narazily desítku

Hostům navíc nepomohl ani impuls v podobě střídání v brankovišti a ještě než se hrstka diváků stihla na tribuně posadit zpět na svá místa, inkasovala Boleslav posedmé. A znovu u toho byla dvojka Lenka Faltusová - Agáta Saffertová, přičemž druhá jmenovaná prošla zcela bez odporu velkým brankovištěm a následně neomylně zakončila nad padající Malkusovou. Krátce po inkasovaném gólu se ještě hosté zmohli na poslední odpor, zásluhou pěkné individuální akce Marie Jirkové vykřesaly jiskřičku naděje brankou na 3:7 ze svého pohledu.

To bylo ale ze strany Středočešek vše a zbytek utkání se odehrál nejspíš přesně tak, jak si trenérské duo Pavel Skazko - Jaroslav Jelínek přálo. Chvíli po konci jediné přesilovky v zápase, v níž se Panterky nedokázaly po většinu času usadit v pásmu, pláchla soupeřům juniorka Karolína Nováková a přesnou střelou zpoza obránce zapsala první gól v sezoně. Odpor hostí následně definitivně zlomila po krásné narážečce druhým přesným pokusem v zápase Anna Bartušková  a nepopulární desítku nakonec narazila aktivní Lenka Faltusová, která vyprášila prostory pod horní tyčkou parádní pumelicí z první.

Panterky tak k prvním rudenským gólům v sezoně přidaly také první body, po třetím kole tak v tabulce Extraligy žen okupují osmou příčku. Šanci na další posun navíc mají už v úterý, kdy ve vloženém kole doma přivítají poslední Bulldogs Brno.