Ženy přehrály Židenice, čtyřmi body řídila vítězství Nováková

Z náročného víkendu odcházejí extraligové Panterky navýsost spokojené. Po pátečním triumfu v Olomouci si poradily i s dalším soupeřem ze středu tabulky, běhavé Židenice totiž porazily 7:2. Povedené utkání řídila čtyřbodová Karolína Nováková, která zapsala dvě branky a stejný počet asistencí, #princezny tak v extraligovém pořadí poskočily na sedmé místo.

První třetina jednoho ze šlágrů osmého extraligového kola příliš florbalové krásy nenabídla. Ačkoliv měly Panterky v konečném zúčtování první dvacetiminutovky více střel na bránu, jako první se paradoxně prosadily Židenice po sérii chybek v domácím pásmu. Radost svěřenkyním Jiřího Starého nicméně vydržela jen zhruba pět minut, než se při vyloučení Bílé k odraženému balonku dostala Bartušková a pěknou ranou ze střední vzdálenosti jej poslala pod víko. Více vzrušení ale v této části hry hrstka fanoušků na tribuně neviděla a musela se spokojit pouze s nezáživnou bitvou o střední pásmo.

To se změnilo až po pauze. Panterky přepnuly na vyšší převodový stupeň a svého soupeře začaly herně zcela přehrávat, v některých chvílích dokonce tak, že Židenice nedokázaly dostat z pásma ani sebe a už vůbec ne balonek. Hosty navíc neprobralo ani břevno Gocové a krátce po polovině utkání dovolily #princeznám dva slepené zásahy - nejprve se rychlým manévrem svého obránce zbavila Faltusová a zamířila přesně pod horní tyčku, do stejného místa pak jen osm vteřin poté mířila díky uvolnění od Gocové také Nováková.

Židenice i nadále působily zakřiknutě a k návratu do zápasového tempa jim nepomohla ani přesilová hra, naopak v závěru třetiny mohly znovu inkasovat, Saffertová ale z nadějné pozice těsně minula hostující klec. V současné době ten lépe umístěný celek z Brna (Bulldogs jsou stále bez bodu na posledním místě) se kontaktní trefy dočkal až ve třetí třetině a pěknou ranou se o něj postarala Janečková, stalo se tomu tak už nicméně za rozhodnutého stavu. Před ní totiž ze samostatného úniku přidala svou druhou branku v utkání Nováková a parádní zadovku Faltusové poté proměnila v gól Saffertová, jakékoliv další choutky Židenic na dělbu bodů pak navíc utnuly v závěru Zabavská s Florianovou. Panterky tak po výsledku 7:2 vyhrály podruhé v řadě a svému soupeři odskočily v tabulce.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha - Florbal Židenice 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)  online | stream

Střely na branku: 29:14