Ženy porazily Jihlavu a postupují do osmifinále Poháru

Panterky zvládly páteční pohárový výlet na jedničku - na půdě prvoligové Jihlavy se brzy dostaly do vedení, a na konci druhé periody získaly už tříbrankový náskok, díky kterému nakonec dokráčely k vítězství 4:2 - to jim zajistilo postup do osmifinále Poháru. Hattrickem se blýskla Karolína Vlachová.

#princezny vstoupily do zápasu aktivně a v úvodních minutách byly lepším celkem a byť jejich šance dlouho kryla brankářka Václavková, do šaten přeci jen odcházely šťastnější hostující hráčky - na začátku 11. minuty se prosadila juniorka Agáta Saffertová. Při vyloučení Veselé to pak dlouho vypadalo, že Jihlava oslabení zvládne, těsně před návratem domácí hráčky nicméně svůj střelecký účet otevřela Karolína Vlachová, která zvýšila na 2:0.

Jiskru naděje pro domácí vykřesala hned zkraje druhé periody Hanka Krčálová a své spoluhráčky tak polila živou vodou, ani jejich zvýšená aktivita další branku v síti Macounové nepřinesla. Postupem času se obraz hry otočil zpět ve prospěch Pražanek, jež sice dlouho své šance zahazovaly, těsně před druhou pauzou ale přidaly další dva, tentokrát už rozhodující údery - o oba se v rozmezí pouhých 51 vteřin postarala Karolína Vlachová, která tak zaznamenal svůj premiérový panteří hattrick. Smůlu jihlavských hráček ještě v závěru třetiny doplnila zlomená hokejka domácí Bednářové.

I přes tříbrankovou ztrátu nicméně Jihlava dál sympaticky bojovala a extraligovému soupeři byla houževnatým protivníkem. Navíc se domácím rozchytala brankářka Václavková, která jim dál držela alespoň teoretické šance na pozitivní výsledek a poradila si i s další přesilovou hrou Panthers. Minutu před koncem navíc na dvoubrankový rozdíl snížila Michaela Dolejší, ani time-out a následná hra bez brankáře ale Jihlavě už další trefu nepřinesla a Panthers tak po vítězství 4:2 postupují potřetí v klubové historii do osmifinále Poháru.

SK Jihlava - Panthers Praha 2:4 (0:2, 1:2, 1:0) online

Střely na branku: 13:32
Diváci: 38
Nejlepší hráčky: Markéta Jašková - Lenka Faltusová

Komentář trenéra domácích: "Pro náš mladý tým tyto zápasy jsou přínosem, na které budeme navazovat v sezoně. Děkujeme soupeři a gratulujeme."

Komentář trenéra hostí: "Z naší strany ne úplně povedený zápas, kde nám úplně nesedl povrch a houževnatá hra soupeře. Děkujeme za zápas a přejeme Jihlavě hodně štěstí do sezóny."