Ženy podlehly v derby Tigers, nestačilo jim ani šest branek

Nepříliš povedený návrat po reprezentační přestávce za sebou má elitní družstvo žen. Panterky doma vyzvaly kunratický Start a byť v ofenzivním duelu dokázaly svému soupeři vstřelit šest branek, samy však inkasovaly devětkrát a kromě porážky je může mrzet i zranění Karolíny Novákové.

Že se bude jednat o zcela odlišný duel, než v prvním letošním vzájemném střetnutí, bylo jasné prakticky od začátku. Už během první minuty totiž oba týmy zaznamenaly své úvodní trefy a hrálo se ve vysokém tempu, dobře značícím, že se jedná o souboj týmů na hraně play-off. Panterky nicméně tentokrát mohla mrzet zejména produktivita a zbytečné chyby v obraně - ačkoliv totiž své soupeřky v první části více než dvojnásobně přestřílely a o něco více ze hry měly i ve druhé části, obě tyto herní části opouštěly poraženy, po čtyřiceti minutách to bylo rozdílem dokonce tří branek.

Tato ztráta navíc vznikla poté, co svěřenkyně Pavla Skazka dvakrát dorovnaly vedení Startu a mohly tak zápas začít prakticky od nuly. Průběžných výsledků 3:3 a 4:4, které svými zásahy zařídily Faltusová, Žbánková a netradiční střelkyně Zikmundová, si ale užívaly dohromady pouhých 148 vteřin, zbylý čas byly výsledkově za Tigers pozadu a ani jednou se v utkání nedostaly do vedení. V jeho průběhu, respektive už zkraje 17. minuty navíc přišly o Karolínu Novákovou, která nešťastně došlápla při střele a nepříjemně si poranila koleno - dvě vynucené pauzy nutné nejprve k ošetření přímo na ploše a poté k odvozu zraněné Panterky záchrannou službou navíc narušily tempo obou družstev, která se následně zpět do zápasu musela dlouhé minuty dostávat.

Vytoužené srovnání nepříznivého stavu, který na začátku třetí periody zněl 4:7 ve prospěch hostujícího Startu, ani přes závěrečnou snahu Panterek nepřišel. Hned v jejím úvodu sice snížila Zabavská a přesilovou hru zkraje poslední desetiminutovky využila kapitánka Florianová, dvě branky však vstřelily i soupeřky a zejména ta druhá do prázdné klece definitivně znamenala hostující vítězství v poměru 9:6. Panterky se tak z reprezentační pauzy vrátily porážkou.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha - Start98 6:9 (1:3, 3:4, 2:2)  online | stream

Střely na branku: 25:20