Ženy po porážce zabraly, Nové Strašecí udolaly těsným rozdílem

Dva soupeře ze zcela opačných pólů tabulky přivítaly o víkendu doma ženy. V přestřelce s ambiciózním Chomutovem dokázaly téměř dotáhnout náskok soupeře, náladu si pak zlepšily nedělním obratem proti Novému Strašecí.

V sobotu jsme se utkali na domácí půdě v Rudné s Chomutovem. První třetina začala z naší strany vlažněji, ale i tak jsme dokázali protihráčkám konkurovat. Ta druhá ale přinesla zbytečné chyby a vyloučení z naší strany, což se promítlo i do skóre. Do poslední části jsme vlétli s tím, že nemáme co ztratit, což nás nakoplo. Věřili jsme si, dávali góly a Chomutov ve třetí třetině porazili. Bohužel na výhru to nestačilo a tak si soupeř z tohoto velmi kvalitního a vyrovnaného zápasu, který dopadl výsledkem 7:9, odvezl tři body.

Po sobotních zápasech obou týmů (pozn.: Nové Strašecí hrálo s Plzní 13:15) se možná čekaly gólové hody i v zápase nedělním, výsledek 3:2 ovšem napovídá, že tomu tak nebylo. Ve druhé minutě otevřela skoré zápasu obtočením kolem tyčky hostující Kristýna Kleknerová. I přes naše šance pak ve 12. minutě zvyšovala na 0:2 Nina Schumanová, od té doby ale Štěpánka Neumanová zavřela svou branku a dala nám tak příležitost se pokusit o obrat.

Ten započala v 19. minutě přesnou střelou od poloviny hřiště Lucie Šindelářová. V polovině zápasu pak Adéla Kuchařová z nájezdu gólem „pod víko“ srovnala na 2:2. Ke konci druhé třetiny ještě proběhla hřiště Adéla Vlčková, aby následně nahrála Anně Staňkové, která zvyšovala na konečných 3:2. Ve třetí třetině Zebrám nepomohlo ani nasazení náhradní brankářky a závěrečná hra v šesti. Z domácího zápasu bereme druhou výhru proti Zebrám v letošní sezóně a již se těšíme na výlet do Plzně, který nás čeká 3.2..

Autor: John Hodek