PanthersFA MB
4:3 po prodl.(0:0,1:2,2:1)
út 4. 4. 2023 20:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 5. kolo

Ženy po parádním obratu vítězí v sérii!

Extraligové #princezny mají splněný první krok k udržení nejvyšší soutěže – doma v pátém zápase sice prohrávaly deset minut před koncem o dvě branky, parádní obrat ale znamenal vítězství po prodloužení a postup do baráže!

Pátá bitva přitom začala velmi opatrně a dlouho se nezdálo, že by měly být rudenské tribuny svědky nějakého velkého dramatu či dotahování výsledku v posledních vteřinách. Naopak – úvodní třetina potěšila spíše fanoušky defenzivní hry, protože ani jeden ze soupeřů nechtěl zbytečně riskovat, což se projevilo i na počtu nebezpečných útoků, jež by šlo spočítat na prstech jedné ruky. O něco více na balonku byly ale přeci jen hostující hráčky, které hrozily zejména svou elitní útočnou trojicí, ani ta ale dlouho nemohla vyzrát na jistou Mažáryovou.

První posun ve skóre tak přišel až zkraje druhé dvacetiminutovky, kdy nedůslednost domácí obrany potrestala nekrytá Bauerová a poslala tak Mladou Boleslav do vedení. Panterkám chvíli trvalo se z nepříjemného vstupu oklepat, samy ale dokázaly brzy skóre srovnat – Saffertová vybojovala míček za hostující klecí, nabídla jej na vrcholek kruhu Gocové a ta i díky teči dokázala procpat kulatý nesmysl za Klementovou, která přes houšť těl neměla šanci reagovat.

Do hry se s otevřením střeleckých účtů následně dostaly i zákroky na hraně či lehce za ní a obě trestné lavice brzy pozdravily své první návštěvnice. Žádný gól z toho sice zatím nebyl, neboť využité přesilovky našly své cesty do zápisu o utkání až ve třetí třetině, oběma celkům ale daly možnost vyzkoušet si hru pod tlakem, z níž se znovu lépe oklepaly hostující plejerky – jen pár vteřin po návratu vyloučené Kubíkové totiž po mantinelu pláchla Mečířová a parádní ranou z plného sprintu přímo pod břevno vrátila Florbalové akademii vedení.

Závěrečný obrat vedla nezastavitelná Saffertová

Panterky tak pro odvrácení šestého zápasu musely ve třetí třetině zabrat, vstup do ní ale měly ten nejhorší možný – netradiční vyloučení Hromkové za nedovolenou vzdálenost dokázala i s trochou štěstí využít Švejdová a přes ležící Mažáryovou náskok hostí zdvojnásobila. Mohlo být následně ještě hůře, další boleslavskou trefu ale rozhodčí pro zásah nohou neuznali a panteří naděje tak zůstaly v přijatelných hodnotách.

A Pražanky s nimi dokázaly udělat divy. Zkraje závěrečné desetiminutovky nejprve využila vyloučení Zittové překvapivou ranou na bližší tyč Pavlicová, domácí hráčky pak navíc dokázaly s postupem času dostávat Boleslav pod čím dál větší tlak a to v samotném závěru přineslo tolik vytoužené ovoce – Saffertová chytrým manévrem za brankou oklamala Klementovou i její spoluhráčky a následným rychlým obtočením kolem klece dokázala srovnat pouhých 74 sekund před závěrečnou sirénou na 3:3. Snový závěr mohla ještě na úplném konci dovršit Pavlicová, tváří v tvář Klementové ale nastřelila pouze tyč.

Panterky to nicméně mrzet nakonec stejně nemuselo – v prodloužení se na velkou šanci čekalo necelých pět minut a hned ta první rozhodla jak o výsledku zápasu, tak i osudu celé série. První domácí pětka vybojovala balonek na polovině hřiště a přes osu Zikmundová – Gocová jej dopravila až právě k Agátě Saffertové, která rychlým švihem počtvrté pokořila Klementovou a odstartovala obrovskou panteří radost z vítězství 4:3.

Domácí hráčky tak ovládly sérii s Mladou Boleslaví poměrem 4:1 na zápasy a svého soupeře tak poslaly do 1. ligy žen. Panteří práce však nekončí – už v sobotu 15. dubna odstartují svěřenkyně Johna Hodka poslední sérii v sezoně, tentokrát s poraženým finalistou druhé nejvyšší soutěže, s nímž svedou bitvu na tři vítězná utkání a její vítěz si vyslouží právo startovat v Extralize žen v příští sezoně. Na jméno svého posledního letošního soupeře si děvčata z Radlic musí ještě počkat, už teď ale mají jistotu, že jím bude jeden z dvojice Židenice – Třinec.