Ženy padly s Libercem i doma a míří do druhého kola play-down

První kolo bojů o udržení je pro extraligové #princezny minulostí. Doma v obou případech podlehly Liberci a po nepovedené sérii míří do kola druhého, kde je čeká Mladá Boleslav.

Panterky v obou zápasech nedokázaly zachytit začátek a pustily soupeřky do vedení, které sice nebylo nijak závratné, ani jednou se ho nicméně nepodařilo dorovnat a ve třetích třetinách Liberec své vedení vždy jen potvrdil a dovedl do vítězného konce.

V sobotu mu k tomu pomohla i skvělá druhá třetina, v níž domácím nasázely Severočešky čtyři branky, což nezměnila ani povedená závěrečná část domácích hráček. Neděle se pak odvíjela od povedeného libereckého úvodu, když do šaten odcházel za vedení 4:1, zbytek utkání pak bezpečně odehrál s balonkem na svých hokejkách.

Pražanky tak míří do druhého kola play-down, kde už se hraje skutečně o vše – poražený ze série s mladoboleslavskou Florbalovou akademií totiž své putování nejvyšší ženskou soutěží ukončí a příští sezonu odehraje o patro níž, vítěze pak čeká ještě „potvrzovací“ barážová série s poraženým finalistou 1. ligy.

Panterky do tohoto souboje vstoupí v sobotu 25. března na domácím hřišti a budou v sérii mírným papírovým favoritem – Mladou Boleslav totiž dokázaly porazit v obou letošních vzájemných bitvách, případný rozhodující zápas navíc odehrají na domácí ploše. Držte jim palce!