PanthersTřinec
4:6(2:3,1:2,1:1)
so 29. 4. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 4. kolo

Ženy padly i potřetí a po sedmi letech se loučí s extraligou

Sedm let dlouhá pouť nejvyšší soutěží je u konce – Panterky po dvou venkovních prohrách nezvládly ani první domácí odvetu, s Třincem padly 4:6 a sestupují do 1. ligy žen.

Karty byly před čtvrtým barážovým soubojem rozdány jasně – Třinec držel matchball a pokud chtěly Pražanky udržet svou příslušnost v nejvyšší soutěži, musely svého soupeře bezpodmínečně porazit. Začátek jim ale vůbec nevyšel a hodně se přitom podobal druhé barážové bitvě, kde si hned po pár minutách Třinec vybudoval rozhodující náskok. Tentokrát jim k vedení 3:0 stačilo osm odehraných minut a i z dalších akcí měla Mažáryová spoustu práce, se vším zbývajícím zaměstnáním si nicméně v úvodní dvacetiminutovce poradila.

To Pytlíková měla práce podstatně méně a dlouho to vypadalo, že svou přes dvě hodiny trvající neprůstřelnost natáhne o další třetinu, její kouzlo nicméně Panterky dokázaly přerušit hned dvěma slepenými trefami – nejprve vrátila Pražanky do zápasu pohotovým zakončením Zubová a hned po následném buly své šikovné ruce ukázala Saffertová, jenž snížila na 2:3.

Třinec nicméně nepolevoval v aktivitě a svou střeleckou převahu zúročil po šesti minutách druhé třetiny, kdy se podruhé v utkání prosadila Kiecková. Hostující tlak sice následně otupila schovaná rána Rozehnalové a následná úspěšná dorážka Křemenákové, při vyloučení Staňkové ale vrátila červeně oděným klid na hokejky Šibrová. K další dramatizaci pak chyběly centimetry, když Budská nastřelila břevno, Třinec tak do závěrečné třetiny odcházel s vedením 5:3.

To navíc ještě posílil o bleskový gól, který už po šestnácti vteřinách vstřelila kapitánka Třinecká a dostala tak do Panterky do už hodně těžko řešitelné situace. S přibývajícími minutami na nich navíc začala být znát velká nervozita a snaha s utkáním za každou cenu něco udělat, což vyústilo v nedovolený zákrok Gocové a souběžná vyloučení Saffertové s Kajfoszovou. A byť právě při vyloučení Gocové ještě poslední jiskřičku naděje dokázala vykřesat Pavlicová, na zvrat už bylo příliš pozdě – Panterky padly ve čtvrtém barážovém utkání s Třincem 4:6, celou sérii prohrály poměrem 1:3 na zápasy a coby poražený celek padají do 1. ligy žen – jejich přemožitelky naopak čeká premiérový postup do nejvyšší ženské soutěže.