JičínPanthers
10:4(4:3,4:1,2:0)
pá 16. 9. 2022 19:00 @ Sportovní areál Jičín, Extraliga žen, 2. kolo

Ženy padly i podruhé, v Jičíně nestačily na domácí výběr

I druhé kolo nové extraligové sezony přineslo panteří porážku – i přes bláznivou první třetinu nakonec naše ženy padly v Jičíně, který v závěru zápasu zkompletoval nepopulární desítku.

Už vstup do zápasu nepatřil mezi ty nejpovedenější a dvě branky během úvodních šesti a půl minut poslaly do vedení domácí Jičín. Ani ten ale v obraně nepatřil k těm nejpoctivějším celkům a na bláznivé první třetině, která musela šedesátku diváků na tribunách bavit, měl lví podíl – celkově se během prvních dvaceti minut měli skóre sedmkrát, z toho šestkrát do odzvonění dvanácté minuty. Za Panterky se prosadily Novotná s Retovou a vůbec první trefu v nejvyšší soutěži zaznamenala Pavlicová, domácí FBK ale trefou před sirénou překlopilo skóre na 4:3 v jejich prospěch.

Byla to zároveň trefa klíčová, protože na zásah bývalé Panterky Kleinové navázala hned po návratu z šaten Kacelová s Bachmaierovou, jež záhy následovala Müllerová. V tu chvíli už to bylo z pohledu domácích 7:3 a průběžný výsledek jim dával klid na hokejky – ne snad, že by hostující hráčky neměly ze hry vůbec nic, jejich nadějné a místy až tutové šance ale buď dokázala pokrýt Provázková, nebo bylo zakončení Pražanek nepřesné. Zlomovým okamžikem mohl být v závěru druhé třetiny druhý gól Novotné a následná tutovka hostí do prázdné klece, dramatizaci výsledku ale překonala famózním zákrokem právě domácí brankářka a vítr z plachet sebral Panthers okamžitý protiútok a branka Preisslerové.

Do závěrečné třetiny se tak vstupovalo za stavu 8:4 a ten odpovídal i dění na hřišti – Jičín si jeho průběh hlídal, většinu času měl balonek na hokejkách a Pražanky do nějakého zámku či dlouhodobého obléhání nepustil. Naopak sám zkoušel za Macounovou dostat další míčky a byť si věkem stále ještě juniorka připsala několik skvělých zákroků, na dvě střely nedosáhla a i ve druhém utkání nové sezony tak panteří obrana musela překousnout deset obdržených branek. Směrem vpřed už se navíc žádná akce neujala a z Jičína se tak svěřenkyně Pavla Skazka vracejí s výsledkem 4:10.