FA MBPanthers
4:8(3:2,0:2,1:4)
ne 15. 1. 2023 13:00 @ Nová MSH Mladá Boleslav, Extraliga žen, 17. kolo

Ženy otočily duel s Boleslaví a berou druhou výhru v sezoně!

Extraligové #princezny i podruhé v sezoně dokázaly porazit Mladou Boleslav – díky parádní třetí třetině vyhrály na hřišti soupeře poměrem 8:4.

Panterky od zápasu nastoupily poprvé s novými tvářemi na lavičce – v minulém týdnu totiž Pavla Skazka a Dana Ježila nahradil John Hodek a Marco Lombino. Druhého jmenovaného čekala domácí bitva juniorek s Vítkovicemi, do města automobilů tak odcestoval pouze ještě nedávno asistent elitních juniorů.

A na místě mohl vidět dvě zcela odlišné poloviny – zatímco do šestatřicáté minuty jeho svěřenkyně ani jednou nešly do vedení a vždy pouze dotahovaly jednobrankový náskok soupeřek, při vyloučení Mečířové parádní ránou z půlky hřiště poprvé překlopila skóre na stranu Pražanek Raková a odstartovala tak závěrečnou kanonádu.

Ve třetí části totiž skórovaly téměř výhradně červeně oblečené #princezny, celé to odšpuntovala posila z Black Angels Šárka Staňková, která chytře vyřešila samostatný únik, z podobné situace se pak prosadila i další (staro)nová tvář Panthers – Agáta Saffertová. Ještě před její trefou navíc fanoušky namlsaly dva slepené góly, respektive jeden na každé straně, když nejprve snížila Havlíková, hned záhy ale dvoubrankový náskok vrátila hostům Pavlicová. Definitivní pojistku pak přidala (opět) z brejku Bočková a Panterky tak z Mladé Boleslavi vezou cennou výhru 8:4, díky které se konečně odlepily ode dna tabulky a usadily se na 11. místě!

Komentář nového trenéra Johna Hodka: "Již od začátku jsme měli jasně daný cíl, a to zůstat v zápase celých 60 minut, ať se daří či ne. Hra měla vzestupnou tendenci a i přes pár chyb jsme se dokázali, jak pevně jsme se připoutali na dnešní jízdu. Chtěl bych pochválit holky za poziční hru i plnění pokynů, velice mě potěšily a zároveň bych jim chtěl touto formou poděkovat za milé přivítání v podobě důležitého vítězství. Zároveň bych rád poděkoval vedení za vloženou důvěru a už se velice těším na další práci s týmem."