Ženy odvetu s Olomoucí nezvládly, rozhodla neproduktivita

Start druhé poloviny extraligové základní části se Panterkám nepovedl. V domácí odvetě několik týdnů starého souboje s Olomoucí, v němž tehdy Pražanky uštědřily svým soupeřkám debakl 11:4 sice dokázaly dvakrát smazat hanácký náskok, i přes drtivou střeleckou převahu ve třetí třetině nicméně místo obratu skóre ve svůj prospěch dvakrát inkasovaly a padly tak nakonec poměrem 3:5.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný a první zákrok si obě brankářky připsaly až po pár minutách hry. Více v permanenci byla během první třetiny nakonec domácí Horňáková, na níž mířilo sedm přesných a několik dalších méně přesných střel - Panterky také jako první inkasovaly a to zkraje 14. minuty, když před domácí svatyní zůstala nekrytá Pešavová, která pohotovou a přesnou tečí usměrnila do sítě nahrávku Řehákové. Ještě než se Pražanky stihly oklepat a snažit se o srovnání, bylo to navíc o dva góly. Druhý zásah přidala po rychlé kombinaci Hašová, jenž mířila hezky nad rameno přesouvající se Horňákové.

Jenže právě Hašová byla i osobou, která se nepřímo podílela na první brance Panterek. Ty sice nevyužily žádnou ze svých šancí v závěru první periody, do druhé části si však přenesly velký díl přesilovky po vyloučení právě jedné z olomouckých střelkyní a v ní dokázaly snížit - Faltusová sice střílela z velkého úhlu a do nesourodé směsice těl a hokejek, míček nicméně právě z tohoto chumlu vyskákal až před důraznou Novákovou, která pohotovou dorážkou upravila na 1:2.

A domácí šestaosmdesátka byla krátce poté i u další vstřelené branky, byť tentokrát se její asistence dá označit za podstatně šťastnější. Faltusová totiž nataženou hokejkou znemožnila za soupeřovou bránou Olomouci rozehrát a balonek se odrazil pro Panterky tak příhodně, že obloukem přeletěl hostující bránu a byl by býval dopadl před nehlídanou Saffertovou, jenž jej ještě za letu poslala za záda Schoupalové.

Pět přesilovek nepomohlo, Olomouc uspěla díky stoprocentní úspěšnosti střel

Hanačky byly v té chvíli zralé takzvaně na ručník a na jejich klec se valil jeden panteří útok za druhým - jen zásluhou fantastické Schoupalové byl stav stále vyrovnaný, hostující brankářka svými zákroky doháněla panteří kanonýrky k šílenství. A jak říká staré pravidlo, pokud nedáš, pravděpodobně dostaneš - prakticky z ničeho vytěžila Olomouc třetí branku a byla u toho znovu Tamara Hašová, na níž tentokrát zbyl úkol zamést za Horňákovou přihrávku zpoza její klece.

Po zbytek třetiny následně šancí ubylo a to i přesto, že bíle oděné hráčky měly k dispozici další dvě přesilové hry - na trestnou lavici usedala v průběhu zápasu výhradně olomoucká výprava, protočilo se zde hned pět jejích zástupkyň. I to byl jeden z důvodů, proč postupem času rostlo napětí na hostující střídačce, která nebyla s některými výroky spokojena a v jednu chvíli se hrstka diváků dočkala dokonce i souboje "kdo zařve víc", jenž těsně ovládl domácí lodivod Lukáš Jenšík.

Panterky se nakonec srovnání dočkaly a opět to bylo po přihrávce celkově tříbodové Lenky Faltusové. Ta tentokrát našla na hokejové modré čáře Zabavskou a byť to pro bývalou kapitánku Tatranu rozhodně nebyla nejstabilnější pozice k zakončení, její rána se nakonec i s přispěním horní tyčky dostala až za nic nevidící Schoupalovou. To ale bohužel bylo ze strany domácích vše, neboť jim Olomouc ukázala, jak se vyhrává na produktivitu - hráčky v červených dresech vyslaly za celou třetí třetinu na jejich klec pouze dvě přesné střely a milovníci překvapivých odhalení již jistě tuší, s jakou úspěšností se potkaly. Branky Suchánkové a Šablaturové nakonec znamenaly olomoucké vítězství a to i přesto, že Pražanky vyslaly na Schoupalovou hned jedenáct pokusů - hostující brankářka se blýskla zejména fantastickým skokem v samém závěru, jímž sebrala téměř jistou radost pálící Faltusové.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha - FBS Olomouc 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)  online | stream | fotogalerie

Střely na branku: 22:14