Start98Panthers
9:5(4:0,3:3,2:2)
ne 11. 12. 2022 17:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 14. kolo

Ženy nezachytily začátek, náskok Startu už nedokázaly dohnat

Dvě třetiny vyrovnané, ta první ale bohužel nepovedená. Extraligové #princezny sehrály se Startem důstojnou partii, nezachycený začátek ale nakonec znamenal zápas bez bodu.

Přitom ani úvodní část bychom nemuseli nazvat jako vyloženě nevydařenou, nebýt její závěrečné tříminutovky. V ní Panterky inkasovaly hned třikrát, jednou to bylo z nedůrazu před vlastní klecí, dvakrát pak po střelbě z větší vzdálenosti. Když k tomu navíc připočteme zásah Kovaříkové, která na konci 12. minuty otevřela skóre po rychlé kombinaci s Vejvodovou, mohlo se zdát, že už při prvním odchodu do šaten bylo prakticky rozhodnuto.

Tyto naděje více než 150 přítomných fanoušků ale byly roztrhány ještě rychleji, než se většina z nich po přestávkové návštěvě bufetu stihla usadit zpět na svá místa. Retová totiž už po 11 sekundách parádním pasem vyslala do brejku Pavlicovou, jež si tváří v tvář Černé poradila znamenitě. Jen o dvě minuty později navíc stejná hráčka v podobné situaci i přes faul procedila domácí brankářce míček mezi betony a drama bylo na světě.

Hráčky Tigers dokázaly odpovědět zásahem Kovaříkové a krátce po polovině zápasu prostřelila Neumanovou také Baťková, Panterky ale znovu dokázaly najít rychlou odpověď – byť tedy i hodně šťastnou, když Rakové ani Faťunové jejich nahrávky vůbec nesedly, prapodivně se točící balonek ale dokázala backhandem došmrdlat až do klece Křemenáková, která tak zaznamenala jeden z nejpodivnějších gólů své kariéry. Podobným způsobem bohužel pro ní ale ukončil druhou třetinu také soupeř, když v pozici střelce tentokrát uspěla Kovaříková.

Vyrovnaným skóre nakonec skončila i závěrečná část. V ní diváci viděli nejprve dvě bleskové přesilovky, když tu první využila už po pěti vteřinách Pavlicová a zároveň tak dovršila hattrick, tu domácí ukončila dokonce po dvou sekundách Vejvodová. Definitivní jistotu pak dala Startu čtvrtým zásahem v utkání Kovaříková a na jeho vítězství už nezměnil nic ani pěkný zásah Křemenákové, která společně s Hromkovou potrestala chybu v domácí obraně. Panterky tak padly se Startem 5:9 a zůstávají na dvanáctém místě extraligové tabulky.