Ženy neudržely náskok a z Jičína se vrací pouze s bodem

Na výjezd do Jičína se vydaly o víkendu extraligové #princezny, které zde čekalo další kolo nejvyšší ženské soutěže.

Očekávali jsme tuhý boj a hodně vstřelených branek, Panterky se v něm navíc musely obejít i bez tradičních opor v brankovišti - místo po Kristýně Horňákové a slovenské akvizici Tee Mažáryové tak zaujala debutantka Kateřina Macounová, pro níž to byl první start od první minuty v extralize v životě.

První třetina byla opravdu hodně opatrná a bylo znát, že ani jeden z celků nechce udělat zbytečnou chybu. Nepadla tedy skoro žádná branka, vyjma povedené trefy Agáty Saffertové, díky níž tak Panterky do šatny odcházely s nejtěsnějším možným náskokem v zádech. Jenže druhá část byla úplně jiná - s chybami a góly se doslova roztrhl pytel a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Šance střídala šanci, brejků bylo že jeden nestíhal počítat a byť se v útoku Pražankám dařilo téměř vše, na co sáhly, to samé se dalo říct o domácích hráčkách, jež byly tentokrát o něco úspěšnější a jednobrankové vedení si tentokrát odnášely ony.

V závěrečné periodě se ale misky vah zase brzy obrátily a to zásluhou Valešové, Žbánkové a Faltusové. Díky nim to bylo v jednu chvíli už o tři góly ve prospěch Panthers a hostující válečnice navíc najely na taktiku agresivní obrany a rychlých brejků, což domácím moc nevonělo. Přesto se z náskoku začalo postupně ukrajovat a domácí zmrtvýchvstání vyvrcholilo v poslední minutě, kdy Jičín ukázal své přednosti ve hře bez brankáře a srovnal na 8:8.

Tato branka svěřenkyně Lukáše Jenšíka evidentně opařila a v prodloužení se hrálo víceméně na jednu bránu, z čehož nakonec plynul i rozhodující gól a výsledek 8:9 v hostující neprospěch.

Autor: Lukáš Jenšík

FBK Jičín - Panthers Praha 9:8pp (0:1, 4:2, 4:5 - 1:0)  online

Střely na branku: 40:35