Ženy nestačily na Vítkovice, domů se vrací s výsledkem 2:9

Áčko #princezen v sobotu vyrazilo do Ostravy, kde ve večerních hodinách vyzvalo lídra tabulky z Vítkovic. A ačkoliv po první třetině držely Panterky vyrovnané skóre, favorit soutěže nakonec převzal otěže zápasu a dokráčel až k vítězství 9:2.

V sobotu vyrazily ženy na půdu Vítkovic s cílem přerušit soupeřovu sérii 52 vítězství v řadě, kterou si Ostravanky drží už od minulé sezony.

A ačkoliv jsme inkasovali v zápase jako první, dále jsme hráli svojí hru. Nicméně bohužel přišel kiks při špatném návratu do obrany a Vítkovice odskočily na 0:2. To nás naštěstí nezlomilo a i naše trpělivost se brzy vyplatila, když si Markéta Žbánková parádně poradila s brejkem, proti němuž neměla brankářka šanci zasáhnout. Když navíc chvíli poté pěknou přihrávkou vyslala Faltusová do brejku nakonec úspěšnou Agátu Saffertovou, skončila úvodní třetina nerozhodně 2:2.

Na dobrou hru jsme chtěli navázat i v prostřední části, to se však vůbec nepovedlo a na hřišti to v některých chvílích vypadalo jako na střelnici. Vítkovice nám i přes mrštné zákroky Tey Mažaryové daly pět branek a utrhly se do vedení 7:2 z jejich pohledu. A byť jsme se nakonec z gólové nadílky soupeře dokázali oklepat a ve třetí periodě jsme zahráli kvalitně. Neprojevilo se to sice už v kolonce vstřelených branek a naopak jsme ještě dvakrát inkasovali, i tak ale s předvedenou hrou můžeme být spokojení, prohru brzy hodíme za hlavu a v dalších zápasech ukážeme, co Panterky dokáží!

Autor: Lukáš Jenšík

1. SC Vítkovice - Panthers Praha 7:2 (2:2, 5:0, 2:0)  online | stream

Střely na branku: 29:11