BulldogsPanthers
16:1(5:0,6:1,5:0)
so 22. 10. 2022 17:30 @ SH SportPoint Brno, Extraliga žen, 7. kolo

Ženy nestačily na Bulldogs, v Brně inkasovaly šestnáctkrát

Extraligové #princezny za sebou mají další nepovedený výjezd – po Vítkovicích schytaly debakl i v Brně, jediným střelcem byla pak i tentokrát kapitánka Anežka Hněvkovská.

Pořadatelé pojali utkání sedmého kola slavnostně a do ochozů haly SportPoint nalákaly přes 150 zvědavých fanoušků. Ti se navíc už od úvodního buly mohli bavit výkonem na hřišti, zejména pak tím, jenž předváděly domácí Buldočky. Papírový favorit se sice chvilku rozkoukával, od prvního gólu, který zaznamenal přesně během překlápění páté minuty na šestou ale převzal herní iniciativu a Panterky zasypal salvou střel, která se nakonec zastavila na čísle 63.

Už v úvodní třetině jim to vyneslo bezpečné vedení 5:0 a byť dělala Mažáryová co bylo v jejích silách, góly padaly i nadále téměř výhradně do její klece – a to navíc s vyrovnanou pravidelností až do závěrečného hvizdu. Krátce po polovině duelu sice čestný gól zařídila kapitánka Hněvkovská, která se tak po bitvě ve Vítkovicích stala jedinou úspěšnou střelkyní Pražanek i v Brně, kanonádu natěšené domácí sestavy to ale nezastavilo. Nepomohlo ani střídání brankářek po druhé třetině, kdy Mažáryovou nahradila Neumanová a byť si za svou krátkou štaci střihla 23 úspěšných zákroků, i ona pětkrát inkasovala.

Panterky tak utkání 7. kola Extraligy žen s Bulldogs prohrály vysoko 1:16, vyhlížet navíc mohou další těžké duely – po prázdninách dma vyzvou silný Chodov, los je poté zavede i na střešovickou Stodolu.