PanthersTatran
0:7(0:2,0:4,0:1)
ne 12. 9. 2021 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 1. kolo

Ženy na úvod sezony podlehly Tatranu

Nepříliš dobrý vstup do nového ročníku ženské extraliga má za sebou A - tým Panthers. Svěřenkyně Jaroslava Jelínka a Pavla Skazka totiž v prvním kole nevyužily žádnou ze svých šancí a na domácí půde v Rudné podlehly střešovickému Tatranu vysoko 0:7.

Panterky do úvodního utkání nastoupily v zádech s více než jednou stovkou diváků, z nichž se ještě většina nestihla ani usadit a už viděla první branku Tatranu - domácí obrana si nepohlídala hostující standardní situaci a nabíhající Karolína Stůjová otevřela skóre. A hráčky Střešovic byly aktivní i nadále - zkraje osmé minuty se po zmatcích v brankovišti vykutálel míček před volnou Kateřinu Seemanovou a ta překonala padající Horňákovou podruhé.

I Panterky ale měly své šance, v jejich využívání nicméně na rozdíl od svého soupeře nedokázaly uspět - nejvíce si o to říkal brejk Faltusové, který s nasazením vlastní helmy zastavila Drbalová, či několik zajímavých akcí lajny kolem Saffertové. Byl to tak Tatran, kdo přidával další trefy, jen ve druhé třetině se síťka za Horňákovou vlnila čtyřikrát - nejprve se o to postarala Nikola Hermannová, která svou střelu schovala do teploměru tak přesně, že jí strážkyně domácí svatyně nedokázala zastavit. Jen o tři minuty později pak parádní ránou z první vymetla všechny pavučiny v pravém horním rohu domácí branky Kateřina Seemanová a stejná hráčka hned další střídání poté završila hattrick v samostatném úniku. Na průběžných 0:6 navíc krátce před koncem druhé periody zvýšila Michaela Mechlová.

Až ve třetí třetině se obraz hry vyrovnal, předcházely tomu ale dvě důležité situace - nejprve z úniku na 0:7 upravila Kateřina Vachudová, následně se pak k zemi po zdánlivě nevinném souboji ošklivě sesunula hostující Veronika Kopecká, která vinou zranění musela ze zápasu následně odstoupit. Zbytek zápasu už se nesl v hodně opatrném duchu, Tatran už se do zakončení nehrnul a zároveň pouštěl Panterky jen do minima šancí, další trefu už tak diváci v Rudné neviděli a domácí hráčky tak na úvod sezony padly vysoko 0:7.

Panthers Praha - Tatran Střešovice 0:7 (0:2, 0:4, 0:1) online / stream

Střely na branku: 16:35
Nejlepší hráči: Anna Bartušková - Eliška Drbalová